Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat!

Akıllı saat sektöründeki önemli aktörlerden biri olan Huawei, yenilikçi modeli Watch Buds ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Peki bu saat bizlere neler vaat ediyor? İşte bu sorunun cevabı.

Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat!

Akıllı saat pazarında hızla yükselen bir grafik çizen Huawei, kısa süre önce dünyanın ilk tansiyon ölçebilen akıllı saatini tanıtmıştı. Çinli üretici bu yenilikçi ürünün ardından, içerisinden kablosuz kulaklık çıkan yeni saati Watch Buds’ı piyasaya sürdü.

Huawei Watch Buds’ı deneyimlediğimiz süre boyunca, beklentileri karşılayan bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Saatin içerisinden çıkan kulaklıklar, başarılı tasarımı ve kompakt yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Watch Buds’ı satın alacak olanların kafasında elbette birkaç soru işareti mevcuttur. Hemen bu sorulara deneyimlerimiz doğrultusunda yanıtlar vermeye çalışalım.

Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat! - Resim : 1

Deneyimlerimize göre Huawei Watch Buds…

Saatin içerisinde bir çift kablosuz kulaklık olduğu için şarj durumu kafaları karıştırabilir. Lakin normal bir kullanımda saatin şarjının rahat bir şekilde 3 gün gittiğini belirtmemiz gerekiyor. Eğer kulaklıkları çok fazla kullanmazsanız bu süre daha da uzuyor. Fakat dediğimiz gibi, normal bir kullanımda da saati sürekli olarak şarj etmeniz gerek yok.

Huawei saatin ön kısmına tasarımla bütünleşen bir tuş yerleştirmiş. Bu tuşa bastığınızda saatin üst kısmı açılıyor ve kulaklıklar ortaya çıkıyor. İki kulaklıkta birebir aynı tasarıma sahip. Dolayısıyla bu noktada bir sağ sol ayrımı yapmıyorsunuz. Aynı şekilde kulaklıkları, yerine yerleştirirken de acaba hangisi sağdı ya da hangisi soldu diye düşünmenize gerek yok. Huawei’nin testlerine göre bu ürün 100 bin kez açılıp kapandıktan sonra bile normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Yani Çinli üreticinin dayanıklı bir tasarım ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Watch Buds, akıllı saat olarak Huawei kalitesini ortaya çıkaran bir ürün. Yani daha önce herhangi bir Huawei akıllı saat modelini kullandıysanız, Watch Buds’ı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü arayüzden, menü ayrıntılarına kadar pek çok unsur aynı. Elbette Watch Buds, aynı zamanda kulaklık özelliği de sunduğu için, özel arayüzlere sahip. Bu arayüzler sayesinde, kulaklıkların şarjını da görüntüleyebiliyorsunuz.

Peki bu küçük kulaklıklar bize nasıl bir performans sunuyor. Sadece 4 gramlık ağırlığa sahip olan bu sekizgen şeklindeki kulaklıklar, kulağa tam oturarak büyük bir konfor sunuyor. Gerek müzik dinlerken, gerekse de telefon görüşmesi yaparken, Watch Buds kulaklıklarının beklentilerimizi karşıladığını söyleyebiliriz.

Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat! - Resim : 2

Watch Buds üzerinde yaptığımız testler

Bilindiği üzere bir akıllı saatten beklenen en önemli kriterlerden birisi de sunduğu pil süresidir. Watch Buds üzerinde yaptığımız testlerde saatin kulaklık kullanımı olmadan 5 güne yakın bir pil süresi sunduğunu gözlemledik.

Günlük 1 – 2 saat kulaklık kullanımı ile birlikte bu süre yaklaşık olarak 4 güne kadar düştü. Kulaklık kullanımının 3 saatin biraz üzerine çıkardığımızda ise pil süresi 3 gün 4 saat olarak ölçüldü. Kısaca özetlememiz gerekirse, Watch Buds’un pil süresi sizin kulaklıkları kullanım yoğunluğunuza göre 3 gün ile 5 gün arasında değişebiliyor. Elbette bu noktada yaptığınız egzersizler, çeşitli sağlık ölçümleri de saatin pil süresini değiştirebilir. Lakin normal kullanımdaki değerlerin elde ettiğimiz süreler ile paralel olacağını söyleyebiliriz.

Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat! - Resim : 3

Huawei Watch Buds teknik özellikleri

Şimdi sıra bu eşsiz akıllı saatin teknik özelliklerine geldi. HUAWEI WATCH Buds, paslanmaz çelik kasayı kusursuz bir şekilde tamamlayan ve yeni bir sofistike seviye gösteren 1,43 inç, 466 x 466 çözünürlüklü, AMOLED yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip.

Saatin gövdesinde, düğme ve kurma kolu üzerinde yer alan 710 Clous de Paris Desenli çıtçıtlar, zarif ve şık bir dokunuş katan narin dokusuyla benzersiz bir metalik parlaklık sunuyor.

Huawei ilk kez, Huawei'nin 2'si 1 arada ürün inovasyonunun bir parçası olarak, ses ürünleri için Watch  Buds ile yeni Geniş Alan Kulakçık Dokunmatik Kontrollerini benimsiyor. Bu sayede gürültü engelleme modlarını hızlı bir şekilde değiştirebilir ve farklı cihazlara bağlandığında, saatten bağlantının kolayca değiştirilmesine izin verebilirsiniz.

Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat! - Resim : 4

Huawei Watch Buds, daha doğru sağlık izleme verileri sağlayan yükseltilmiş TruSeenTM 5.0+ kalp atış hızı izleme teknolojisini getiriyor. Sağlıklı Yaşam Yönetimi, kişinin sağlık durumunun erken tanınmasını sağlamak için akıllı kalp atış hızı izleme, bağımsız kalp sağlığı yönetimi yoluyla sağlıklı bir yaşamı teşvik etmeye devam ediyor.

Kulaklıklara geldiğimizde ise bizleri yenilikçi bir kulaklık tasarımı karşılıyor. Kulaklıklar, 21,8x10,3x10,3 mm boyutlarında hafif sekizgen silindirik bir tasarıma sahip. Her bir kulaklığın ağırlığı yaklaşık 4 gram.

Huawei Watch Buds, hem sol hem de sağ kulaklıklar için aynı form faktörünü benimsiyor. Adaptif Tanımlama Teknolojisi yardımıyla kulaklıkları birbirinin yerine takabilme veya kasaya geri koyabilme avantajını da kullanıcılara sunulmuş durumda.

Adaptif Tanımlama Teknolojisi sol ve sağ ses kanallarını otomatik olarak düzenliyor, böylece iki kulaklığı birbirinden ayırt etmek zorunda kalmadan takabilir, çıkarabilir ve saatin içerisine geri koyabilirsiniz. Kulaklıklar ayrıca, saate geri dönerken kulaklıkları doğru hizalamak için Karşılıklı Mıknatıs Dizisini de kullanıyor. Bu sayede nasıl koyarsanız koyun, kulaklıklar şarj olmak için en doğru konumu alıyorlar. Ek olarak, bu küçük kulaklıkların oldukça yüksek bir ses kalitesi sunduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Watch Buds içerisinde yer alan kulaklıklar ANC (Aktif Gürültü Azaltma) ve AI Gürültü Engelleme Araması gibi pratik özellikleri de destekliyor.

Günlük hayatınızı kolaylaştıran bir alternatif

Hali hazırda kablosuz kulaklık ve akıllı saat pek çok kullanıcı için vazgeçilmez hale gelmiş durumda. Huawei Watch Buds, bu iki ürünü tek bir yelpazede sunarak, kullanıcıları ek bir cihaz taşıma derdinden kurtarıyor. Ayrıca kulaklıklarınızın şarjı var mı yok mu sorunundan da sıyrılmış oluyorsunuz.

Eğer günlük yaşamda akıllı saat ve kablosuz kulaklık ikilisi sizin için vazgeçilmez ise Watch Buds ile mutlaka tanışmanızı öneririz.

Huawei Watch Buds inceleme! Hem kulaklık, hem akıllı saat! - Resim : 5

Bu arada dip not olarak belirtelim. Watch Buds tüm akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışıyor. Saati telefonunuza tanıtmak için Huawei Sağlık uygulamasını indirip, cihaz ekle kısmından saati eklemeniz yeterli olacaktır. Huawei Sağlık uygulamasının son sürümünü Huawei App Gallery üzerinden indirebilirsiniz.

Özetle Huawei Watch Buds…

Kısaca özetleyecek olursak, Huawei Watch Buds şimdiye kadar karşımıza çıkmamış bir yenilikle geliyor. Saat içerisinden çıkan iki kablosuz kulaklık…

Bu yeni teknoloji pek çok kullanıcının hayatını fazlasıyla kolaylaştırabilir. Çünkü akıllı saatinizi yanınıza aldığınızda, kablosuz kulaklıklarınızı da otomatikman yanınızda yaşıyor olacaksınız. Ayrıca kulaklıklarınızın şarjı da daima dolu olacak.

Peki Huawei bu yenilikçi ürünü kaç TL’den satıyor? Hali hazırda bu ürün Huawei’nin online mağazasında 9.999 TL’den satılmakta. Bu ürünü alanlara Huawei kayıp kulaklık desteği, Huawei Akıllı Tartı 3 ve Watch Serisi Kablosuz Şarj Cihazı da hediye ediliyor.

Dilerseniz ürünün satış sayfasına buradan göz atabilirsiniz.