HyperX Procast incelemesi: Yeni nesil mikrofon!

HyperX'in yakın zamanda ülkemizde de satışa sunacağı XLR girişli tam profesyonel mikrofon modelini sizler için inceledik. İşte yeni modelin sunduğu performans.

HyperX Procast incelemesi: Yeni nesil mikrofon!

HyperX markası, oyuncu ekipmanı tarafında sunduğu modelleri ile, her zaman adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Yakın zamanda farklı HyperX modelleri de inceleme fırsatı bulmuştuk. Hatta mikrofon tarafında HyperX Solocast modelini de mercek altına almıştık. Solocast modeli, yayıncı başlangıç seti içerisinde kullanılan, uygun fiyatlı bir mikrofon olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat bir haftadır deneyimlediğimiz Procast modeli, üst segment bir mikrofon olarak karşımıza çıkıyor. Özlelikle XLR girişi ile geliyor olması, ses kalitesi tarafında sunacağı performansın habercisi. Dilerseniz tasarım ayrıntıları ile başlayalım.

hyperx procast

HyperX Procast incelemesi: Yeni nesil mikrofon!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, HyperX mikrofonlarına benzer hatlar görmekteyiz. Cihazın en çok dikkat çeken özelliği ise XLR girişi. Söz konusu girişi kullanabilmenizi için, en az 48V güç sağlayan bir ses kartı kullanmanız gerekmektedir. Yani bilgisayarınızın 3.5 mm jack girişine veya USB girişine takabilmeniz için bir aparat yer almıyor. Eğer ses kartınız da yoksa 48V güç veren bir ses kartı sayesinde söz konusu modelin tam potansiyeline ulaşabilirsiniz. Bu yüzden kullanım tarafında, satın alma gibi bir düşünceniz varsa bu model ile beraber ses kartı da almanız gerekiyorhyperx procast

Cihazın teknik özelliklerinde ise 48V güç alan modelin, -118 dB'lik bir gürültü engelleyicisi yer alıyor. Bununla beraber 123 dB dinamik aralık sunduğunu ve -10 dB pasif gürültü engelleyiciye sahip olduğunu da belirtelim. HyperX Procast modelinin ağırlığı ise 503 gr. Kullanıcı deneyiminde, özellikle XLR kablo bağlantısına sahip olmasının, kalite tarafında bizlere müthiş bir deneyim yalattığını görüyoruz.

hyperx procast

İncelememizde de yer alan mikrofon deneyimi tarafında, dip sesi minimuma indirgenmiş stüdyo kalitesinde bir performans bizleri karşılıyor. Cihazın fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat Aralık ayının sonunda ülkemizde satışa sunulacağını belirtelim. Satış tarihi yaklaştıkça yeni modelin fiyatı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.