Teknoloji TV

Şarjı bitmeyen kulaklık yapmışlar! HyperX Cloud Alpha Wireless incelemesi

300 saatten fazla pil ömrü vadeden HyperX Cloud Alpha Wireless modelini sizler için mercek altına aldık. İşte üst segmentte rakiplerine meydan okuyan yeni model ile ilgili yaşadığımız deneyimler.


Oyuncu ekipmanı tarafında artık kablosuza yönelimin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Kablosuz sektöründe en çok ilgi gören markalar arasında yer alan HyperX ise, Cloud serisine iddialı bir model ile giriş yaptı. Özellikle pil süresi tarafında rakiplerine fark atan modeli sizler için mercek altına aldık.

Şarjı bitmeyen kulaklık yapmışlar! HyperX Cloud Alpha Wireless incelemesi

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, diğer HyperX Cloud serisi kulaklık modellerine benzeyen bir tasarım anlayışına sahip olduğunu söyleyebiliriz. HyperX Cloud modellerinde görmeye alışık olduğumuz, kulakçıklarda bulunan alüminyum çerçeveler ise, markanın karakteristik yapısını yine gözler önüne sermiş. Ayrıca kulak pedlerinin yumuşaklığı, konfor tarafında kullanıcılara uzun saatler kullanımda dahi iyi bir deneyim yaşatmayı amaçlarken 322 gram ağırlık ile de bu konforlu yapıyı sürdürmeyi amaçlıyor.

hyperx cloud alpha wireless

Teknik özellik tarafında 50 mm sürücüler ile gelen model, dahili mikrofona da sahip. Pil tarafında ise 300 saat pil ömrü vadettiğini. Bu 300 saatlik pil ömrü bittiğinde ise 4.5 saatte şarj olabiliyor. 1 haftalık kullanıcı deneyiminde bile %80 şarjın altına inmediğimizi de ekleyelim.

hyperx cloud alpha wireless

PC/PS4/PS5 desteği ile gelen modelin PC tarafında özle bir yazılımı bulunuyor. Bu yazılım sayesinde, mikrofon sesini ayarlayabileceğiniz bir ayar yeri mevcut. Ayrıca kulaklığı her açtığınızda pil süresini öğrenebildiğiniz seslendirmenin de ayarlarını yapmak mümkün. dtsX özelliğinin de bu yazılım sayesinde açılabildiğini belirtelim. Peki uzun süre kullanım vadeden kablosuz kulaklık vadeden Cloud Alpha Wireless modelinin sunduğu dtsX özelliği nedir?

dtsX özelliğinin, sanal surround sisteminin, hyperX tarafından yeniden geliştirilmiş hali olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çok oyunculu oyunlarda, sağ ön - sol arka gibi çapraz bölgelerden gelen sesleri rahatlıkla ayırt etmemizi sağlayan bir özellik olduğunu ekleyelim.

hyperx cloud alpha wireless

Fiyat tarafına bakacak olursak, farklı sitelerde 3.900-4.000 ₺ aralığında satışa sunulduğunu görüyoruz. Üst segment olarak kullanıcılara sunulan kablosuz kulaklık modellerini değerlendirdiğimizde ise, ortalama olarak yine 4.000 'lik fiyatlar karşımıza çıkıyor. Fakat rakip modellerin özelliklerinde, totalde 50-60 saat kullanım süresi vadedilirken, Cloud Alpha Wireless modelinde 300 saatlik bir pil ömrü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu yüzden rakiplerine karşı bir değerlendirme yapacak olursak avantajlı bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.