Teknoloji TV

Mikrofonunuzu bilgisayara nasıl bağlarsınız?

Bu nasıl yapılır videosunda 3.5 mm girişi olan herhangi bir mikrofonu bilgisayara nasıl bağlayacağınızı anlatıyoruz.

Mikrofonunuzu bilgisayara nasıl bağlarsınız?

Özellikle dizüstü bilgisayarlarda artık ayrı bir mikrofon girişi olmuyor. Bu da birçok 3.5 mm mikrofonun bilgisayara bağlanmasında sıkıntı oluşturan bir durum haline geldi. Böyle bir durumda elbette çözümler de var.

Bunlardan biri ve belki de en basiti USB'den bağlanan bir harici ekran kartı almak. Bu sayede istediğin 3.5 mm mikrofonu bilgisayara takabiliyorsunuz. USB harici ekran kartları piyasada 40-50 TL'den başlayıp özelliğine ve sunduklarına göre birkaç yüz TL'ye kadar çıkan fiyatlarla satılıyor.

Biz videomuzda en ucuz olan sürümlerinden birini aldık ve çekimlerde zaman zaman kullandığımız mikrofonu bilgisayara takarak ses kaydını gerçekleştirdik.

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.