Teknoloji TV

MIUI 12 alacak Xiaomi modelleri (Güncel - Tam Liste)

Xiaomi MIUI 12 alacak modeller listesini güncelledi. Eğer cihazınız bu listede yoksa MIUI'ın yeni sürümünü beklemenize de gerek yok.

MIUI 12 alacak Xiaomi modelleri (Güncel - Tam Liste)

Xiaomi yazılım tarafında iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Çinli üretici son dönemde MIUI üzerine önemli yatırımlar yaptı. Bu durumun temel nedeni ise Xiaomi'nin stabil diyebileceğimiz bir arayüze sahip olmaması.

Eğri oturup, doğru konuşmak gerekirse, Xiaomi gerçekten fiyat / performans tarafında sektörün en önde gelen markası. Fakat söz konusu yazılım olduğunda pek çok can sıkıcı başlık karşımıza çıkıyor.

MIUI 12 alacak Xiaomi modelleri (Güncel - Tam Liste)

Hali hazırda pek çok kullanıcı MIUI güncellemelerinden şikayetçi. Çünkü bu güncellemeler mevcut hataları düzeltirken, ortaya başka hataların çıkmasına neden oluyor.

Çinli üretici yayınladığı bir güncellemeyi, "pardon, bu güncelleme hatalıymış" diyerek geri çekip, sonra tekrar yayınlayabiliyor. Geçmişte bu tarz sahnelere pek çok defa tanıklık ettik.

Fakat yeni MIUI sürümü ile birlikte bu sorunların da ortadan kalkacağına inanılıyor. En azından kullanıcıların beklentisi bu yönde.

Peki yeni MIUI sürümünü alacak olan modeller hangileri? Dilerseniz aşağıdaki videodan MIUI 12 alacak Xiaomi modelleri listesine göz atabilirsiniz.

Bu arada şunu da belirtmemiz gerekiyor. Videoda gördüğünüz modeller listeye en son eklenen cihazlar. Yani mevcut videoda kullandığınız model yoksa muhtemelen MIUI 12 de almayacaktır.

Dip not olarak belirtelim. Söz konusu MIUI olduğundan güncelleme çıkar çıkmaz indirmenizi tavsiye etmeyiz. Malum güncellemede pek çok hata ortaya çıkabilir. Bu hatalardan etkilenmemek için bir süre bekleyip olası sorunları gözlemlemek daha doğru olacaktır.

Yorumlar
Ahmet
XİAOMİ DÜNYADA TEKNOLOJİ LİDERİ
Cevapla
Mkemal
Katılıyorum
Cevapla
Adnan
10 satırda da aynı cümleler maksat sayfa doksun
Cevapla
Eyyüp mart
5 yıldan beri Xiomi kullanıyorum kimse boş muhabbet yapmasın lütfen note 10 kullanıyorum performans canavarı
Cevapla
Boşver
Yani şaka mı bu not 8 yok not 9 yok pro dahil gerçekliğine inanamadım bu listenin yeni model tlfona nasıl güncelleme gelmiyor... Ha Bi de benim görüşüm ve tercihim Samsung kesinlikle amiral telefonları var mükemmel yine aynı şekilde HUAWEI de mükemmel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.