Teknoloji TV

Müjde vergiler düştü! Fiyatlar da düşüyor!

Geçtiğimiz yıl getirilen ek gümrük vergisi sonunda düştü. Peki bundan hangi ürünler etkilendi? Cevabı TeknolojiOku-Yorum'un yeni bölümünde.

Müjde vergiler düştü! Fiyatlar da düşüyor!

Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde teknoloji tarafındaki pek çok ürüne ek gümrük vergisi getirilmişti. Yüzde 50 olarak uygulanan bu ek gümrük vergisinin 1 Ekim itibariyle yüzde 20'ye düşeceği iddia edilmişti. Fakat beklenen olmadı.

1 Ekim'de yüzde 50 ek gümrük vergisi 1 Ocak tarihine kadar uzatıldı. Neyse ki yeni bir uzatma daha olmadı ve 1 Ocak'ta ek gümrük vergisi yüzde 20'ye indirildi.

Peki bu indirim hangi teknoloji ürünlerine yansıyacak. Asıl sorulması gereken soru bu. 

Aslında ek gümrük vergisi pek çok ürüne uygulanmıştı. Fakat bu ürünler içerisinde en popüler olan konsollardı. Bu vergi düşüşü ile birlikte konsol fiyatlarında da bir düşüş olması bekleniyordu.

Peki bu düşüş gerçekleşti mi? Konsollar haricinde geçtiğimiz hafta teknolojiye damga vuran konular hangileriydi? Bu sorularınızın yanıtını Teknolojioku - Yorum'un yeni bölümünde bulabilirsiniz.

Müjde vergiler düştü! Fiyatlar da düşüyor!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de 2021 bizim açımızdan gerçekten iyi bir yıl mı olacak? En azından şimdiye kadar sektörde yaşanan gelişmelerin olumlu olduğu söylenebilir.

En azından olumsuz bir durum da yaşanmadı diyebiliriz. Tabi ki son WhatsApp olayını saymazsak. Zaten onu da Türk halkı bir şekilde absorbe etmeyi başardı. Muhtemelen Facebook da bu hatasından geri adım atacaktır. Elbette yine de bekleyip görmek gerekiyor.

Yorumlar
Ali
Elektronik cihazlardan bu kadar vergi alan devlet sonra kalkıp neymiş efendim teknoloji çağını yakalamalıymışız gibi söylemlerle,resmen halk ile dalga ğeçiyor.Teknoloji çok hızlı ğelişen ,sürekli takip ,kullanım,aşır neşir gerektiren birşey.Bu kadar vergi almayında millet kullansın,değiştirsin yeni dahiler çıksın. Örnek bir bilgisayar 5000tl bunun 2500tl,si vergi.Devlet olarak ne veriliyor,ki bu kadar acımasızca verği alınıyor.
Cevapla
Faruk Yildirim
Bu ülke islam ile yönetilmedikçe bu millet kul hakkından korkmadıkça FIRSATÇILARIN , STOKÇULARIN SONU Gelmez! O yüzden kardeşlerim HAYAL KURMAYALIM CİHAD EDELİM.
Cevapla
Müslim
Katılıp, destekliyoruz.
Nadir Aktaş
Ben kendimi bildim bileli siyasetciler din eden giyor diyerek ülkeyi yönetiyorlar din üzerinde yönetmenin sonu vatandaş bier kuru kuru soğana muhtac durumda
Fenasi kerim
Önce kendini öldürmekle başka cihada
💎G@kko💎
Rabbım devletimize zeval vermesin hep deyim devletimiz nederse boynumuz gıldan ince
Cevapla
vatandaş
trol hesap olduğun okadar belli ki
Kasım
Zaten böyle diye diye millet bu hale geldi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.