Oppo Reno5 orta segmenti kökünden sallamaya geldi!

Oppo'nun amiral gemisi modellere kafa tutacak kadar güçlü olan orta segment modeli Reno5'i mercek altına alıyoruz. Peki Oppo Reno5 kullanıcıların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabiliyor mu? İşte bu sorunun yanıtı!

Oppo Reno5 orta segmenti kökünden sallamaya geldi!

Oppo sevilen serisi Reno'nun güncel modelini sonunda ülkemizde de satışa sundu. Peki Oppo Reno5 kullanıcılarına neler vaat ediyor?

Oppo'nun yeni Reno modelinin detaylı video incelemesine aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Bilindiği üzere Oppo genel anlamada kamera performansıyla ön plana çıkan bir seri. Fakat Reno5'e baktığımızda kamera kurulumunun yanı sıra güçlü bir teknik donanımla karşılaşıyoruz.

Reno5 kalbinde Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 720G yonga setini taşıyor. Bu yonga setinin oyun ve normal kullanımda hayli başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

Şunun net bir şekilde altını çizelim. Reno5'te indirip yüksek ayarlarda oynayamayacağınız bir oyun bulunmuyor.

İncelediğimiz modelde 8GB RAM ve 128GB'lık dahili depolama alanı yer alıyordu. Bu donanımın günümüz orta segment cihazlarına oranla hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Keza günümüzde pek çok orta segment cihaz baz olarak 4GB RAM ve 64GB dahili depolamayla geliyor. Dolayısıyla bu açıdan baktığımızda Reno5'in son derece güçlü bir donanımla karşımıza çıktığı inkar edilemez.

Hatta bazı markaların üst segment cihazlarında bile 8GB RAM görmek hayli zor. Bu sebepten ötürü Reno5 üst seviye modellere kafa tutabilecek kadar güçlü teknik özelliklere sahip. Gelelim Reno5'in kamera performansına.

Oppo Reno5'te 64MP'lik geniş açılı ana kameraya 8MP'lik ultra geniş açı, 2MP'lik makro ve 2MP'lik de derinlik kamerası eşlik ediyor. Ön tarafta ise 44MP'lik selfie kamerası yer alıyor.

50W hızlı şarj desteğine sahip olan telefonda 4130 mAh'lık bataryaya yer verilmiş. Bu batarya 0'dan tam şarja sadece 48 dakikada ulaşıyor.

Kutudan ilk çıktığında ColorOS 11.1 destekli Android 11 ile çalışacak olan telefonun fiyatı ise 4999 TL.

Yonga Seti: Snapdragon 720G
RAM: 8GB Dahili
Depolama: 128GB
Batarya: 4130 mAh / 50W
Ekran: 1080 x 2400 piksel 6.4 inçAMOLED
Kamera: 64MP + 8MP + 2MP + 2MP / 44MP
İşletim Sistemi: ColorOS 11.1 destekli Android 11