Samsung, Apple'ın hatasını yeni iPad Pro reklamıyla vurguladı

Samsung, Apple'ın yeni iPad Pro ile yaptığı hatayı eğlenceli bir reklamla öne çıkardı. Reklam, Apple kullanıcılarını güldürürken Samsung'un avantajlarını da vurguluyor.

Samsung, Apple'ın hatasını yeni iPad Pro reklamıyla vurguladı

Apple, yeni 2024 iPad Pro'sunu M4 çip ile piyasaya sürdü. Ancak, şirket bu yeni ürünü tanıtmak için hazırladığı reklamla büyük bir tartışma yarattı. Reklamın amacı, iPad Pro'nun inceliğini ve çeşitli müzik aletleri, kitaplar, kameralar ve diğer araçların yerini alabilecek yeteneğini vurgulamaktı.

Fakat Apple, bu aletleri ve araçları dev bir hidrolik makine ile ezerek en yeni, en güçlü ve en ince iPad Pro'yu ortaya çıkardı. “Crush!” reklamı, birçok kişi tarafından sanatçıları ve yaratıcı insanları nasıl gördüğüne dair ikinci bir anlam taşıdığı için büyük tepki topladı. Reklam aynı zamanda Samsung'un da dikkatini çekti.

Samsung, "yaratıcılığın asla ezilemeyeceğini" belirten bir bakış açısıyla kendi reklamını hazırladı. Samsung, Galaxy Tab S9 Ultra'yı tanıtarak, aletleri ve araçları yok etmek veya yerini almak yerine, insanların onlardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olduğunu gösterdi. Samsung’un teknoloji ve sanatın iç içe geçtiği versiyonu, geleneksel araçlara olan saygıyı da ön planda tuttu.

Samsung, Apple'ın “Crush!” reklamının ardından, kısmen ezilmiş bir gitarı alıp çalmaya başlayan bir kişiyi gösteren bir sahneyle kendi reklamını oluşturdu. Ekranda müzik notaları olan bir Galaxy Tab S9 Ultra yer aldı.

Dikkat çekici bir şekilde, Apple, Samsung yanıt reklamını tamamlamadan önce özür diledi. Apple’ın özründe, reklamın “hedefi ıskaladığı” belirtildi ve TV kampanyasının iptal edildiği duyuruldu. Apple'ın pazarlama iletişimi başkan yardımcısı, “Apple'da yaratıcılık DNA'mızda var ve ürünlerimizi dünya çapındaki yaratıcıları güçlendirecek şekilde tasarlamak bizim için inanılmaz derecede önemli. Amacımız her zaman kullanıcıların iPad aracılığıyla kendilerini ifade etme ve fikirlerini hayata geçirme yollarını kutlamak. Bu video ile hedefi ıskaladık ve özür dileriz” dedi. Ancak, “Crush!” reklamı hâlâ YouTube'da izlenebilir.