Teknoloji TV

Samsung kullanıcıları dikkat! Telefonunuz bozulursa işiniz çok zor!

Şikayetim Var'ın bu haftaki bölümünde konuğumuz Samsung oldu. Teknoloji dünyasının önde gelen Samsung'a yüzlerce şikayet geldi. Bu şikayetlerin büyük bir çoğunluğu ise teknik servis üzerineydi.

Samsung kullanıcıları dikkat! Telefonunuz bozulursa işiniz çok zor!

Şikayetim Var'ın yeni bölümüyle karşınızdayız. Daha önceki bölümlerde farklı markaları konuk etmiştik. Bu markalar arasında Xiaomi, Turkcell, Turknet, Vodafone gibi isimler de yer alıyordu.

Bu haftaki konuğumuz ise akıllı telefon pazarındaki dev isimlerden biri olan Samsung'tu. Samsung denilince akla geniş bir ürün yelpazesi geliyor. Akıllı telefonlardan tutun da beyaz eşyaya kadar Samsung logosu taşıyan pek çok ürün bulmak mümkün.

Genel itibariyle Samsung denildiğinde insanların zihninde belli bir kalite algısı oluşuyor. Fakat işin teknik servis kısmı biraz sıkıntılı diyebiliriz.

Aslında bunu biz demiyoruz. Direkt olarak ülkemizdeki Samsung kullanıcıları söylüyor. Zira Güney Koreli teknoloji devi ülkemizdeki teknik servis yeterliliği konusunda beklentilerin biraz gerisinde kalmış diyebiliriz.

Dilerseniz Samsung tarafına gelen şikayetlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Samsung kullanıcıları yetkili servis tarafında dertliler

Videoda da görüldüğü üzere Samsung kullanıcıları yetkili servis tarafında hayli dertliler. Telefonuna zarar verirsem sorumluluk kabul etmem diyenleri mi ararsınız, sorunu çözemeyip bu telefonda birşey yok diyenleri mi ararsınız. Her çeşit problem mevcut.

Dolayısıyla Samsung logolu bir akıllı telefon alırken 2 defa düşünmeniz gerekebilir. Çünkü işin yetkili servis kısmı bir hayli sıkıntılı görünüyor.

Eğer sizin de Samsung tarafından bu tarz şikayetleriniz, önerileriniz ya da görüşleriniz varsa bu haberin altına yorum olarak bırakabilirsiniz. Yorumlarınız bizler ve yetkililer için önemli.

Yorumlar
Ayhan GÖZ
2017 Yılı Mayıs ayında eşime samsung j16 (2016) cep telefonu aldık.2ay sonra arızalar başladı bir yıl içinde 5 kez garanti süresince 8 kez tamir gördü. Son olarak tamir sonucu ekran aralık olarak teslim edildi. Kullanım hatası denildi. Hafıza kartı serviste kayboldu. Olaylarla ilgili belgeler elimde mevcut bir de telefon edip memnuniyet soruyorlar. Liyakatsiz ve uzman olmayan kişiler servis yapıyorlar. Onları denetleyen hiç bir kurum yok. Bu ülkede her kesin yaptığı yanına kar kalıyor. Üzüntü ve stres sahibi olup sağlığımız bozuluyor. Ayhan GÖZ İSG UZMANI Müh. Ekonomist 18Mayıs2021 Osmangazi/BURSA
Cevapla
Mehmetcik Y
Samsung cep TLF = 10 Yıl kullanıyorum Çok mikemmel harika evet ❓❓
Cevapla
samsungu sevmiyen adam
Bende aynı derteyim sakın A51 almayın hiç memnun değilim jarz sorunu var konuşma sorunu var servis birsey yok diyo
Cevapla
Ali
Samsung teknik servis tam bir sahtekarlık.......
Cevapla
Murat
Bende aynı derteyim sakın A51 almayın hiç memnun değilim jarz sorunu var konuşma sorunu var servis birsey yok diyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.