Teknoloji TV

Samsung piyasayı sallamaya geliyor: Galaxy Watch 5 ve Buds 2 Pro ön inceleme!

Samsung yeni giyilebilir teknoloji ürünlerini tanıttı. İşte Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi ve Galaxy Buds 2 Pro kablosuz kulaklık hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung piyasayı sallamaya geliyor: Galaxy Watch 5 ve Buds 2 Pro ön inceleme!

Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan ilginin bir hayli arttığını biliyoruz. Özellikle son yıllarda söz konusu modellerin işlevi de artmış durumda. Samsung tarafından gerçekleştirilen Unpacked etkinliğinde tanıtılan Galaxy Watch 5 ve Galaxy Buds 2 Pro modellerini mercek altına aldık. İşte ön inceleme fırsatı bulduğumuz yeni modeller hakkında ilk yorumlarımız.

Samsung piyasayı sallamaya geliyor: Galaxy Watch 5 ve Buds 2 Pro ön inceleme!

İlk olarak Watch 5 serisini incelediğimizde, söz konusu seri ile sunulan Watch 5 ve Watch 5 Pro modellerinin de serinin önceki modellerine kıyasla daha zarif bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

watch 5

Watch 5 modelini değerlendirdiğimizde, 40 ve 44 mm seçenekleri karşımıza çıkıyor. Ayrıca serinin önceki modeline göre daha zengin renkler ile geliyor. Bununla beraber söz konusu cihazda, EKG, anlık nabız ölçümü, uyku takibi, kandaki oksijen değerinin ölçülmesi gibi sensörlerinin, bu modelde de bulunduğunu belirtelim. OneUI arayüzü ile gelen modele Play Store’dan uygulama yüklemek, ses kaydetmek, alarm kurmak ve telefonla görüşmek gibi işlevler bulunuyor. Ayrıca WhatsApp üzerinden gelen mesajlara, sesli komut ile yazı yazdırmak veya Q klavye ile mesaj yazmak yine Watch 5 modeli ile mümkün hale geliyor. Alüminyum kasa ve safir cam ile gelen modelin, sağlamlık tarafında da iddialı olduğunu belirtelim.

Serinin Pro modelinde ise Watch 5 modeline kıyasla önemli değişiklikler geliyor. Ekran tarafında daha sağlam bir safir cam kullanan modelin, yerleşik GPS ile geldiğini de belirtelim.

Samsung piyasayı sallamaya geliyor: Galaxy Watch 5 ve Buds 2 Pro ön inceleme! - Resim : 2Yerleşik GPS’in yanı sıra daha hoş bir kordon tasarımı ile geldiğini ve yalnızca 45 mm’lik seçeneği bulunduğunu da ekleyelim. Bunun dışında daha büyük bir batarya kapasitesi de, bu kadar işlevli bir saatin daha uzun süre kullanılacağı anlamına geliyor. Henüz fiyatları belli olmadığı için net bir yorum yapmak mümkün değil. Sizin bu akıllı saat serisi hakkında görüşleriniz nelerdir. Yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Galaxy Buds 2 Pro modeli de yine Buds Pro’ya göre önemli değişiklikler ile geliyor. Serinin önceki modeline göre %15 daha küçük bir görünüm ile gelen model, yine Buds Pro modelini hatırlatacak tasarım hatlarına sahip. Bununla beraber teknik tarafta da ANC özelliğinde önemli iyileştirmeler mevcut.

buds 2

Üzerinde bulundurduğu 3 mikrofon sayesinde, hem ANC özelliğinin stabil çalışması konusunda performansını bizlere kanıtlarken, hem de telefon görüşmesi vs. esnasında dışardaki gürültüleri yok etmeyi hedefliyor. Type-C yuvasından şarj olan modelin, kablosuz şarj desteğinin de olduğunu belirtelim. Önümüzdeki haftalarda söz konusu modeller ofisimize geldiğinde daha ayrıntılı detayları sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.