Teknoloji TV

Samsung katlamaya devam ediyor: Z Fold 4 ve Z Flip 4 ön bakış!

Samsung’un yeni katlanabilir modelleri Z Flip 4 ve Z Fold 4’e yakından bakma imkânı bulduk. İşte yeni katlanabilir telefonlar hakkında ilk yorumlarımız.

Samsung katlamaya devam ediyor: Z Fold 4 ve Z Flip 4 ön bakış!

Katlanabilir modellere olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle Samsung’un bu konuda lider markalar arasında gösterildiğini biliyoruz. Z Flip ve Z Fold serileri ise gün geçtikçe yeni teknolojiler ile bizleri karşılamaya devam ediyor. Samsung’un Unpacked etkinliği ile tanıtılan Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modellerini mercek altına aldık. İşte kısa süre de olsa deneyimleme fırsatı bulduğumuz yeni modeller hakkında ilk ayrıntılar.

Samsung katlamaya devam ediyor: Z Fold 4 ve Z Flip 4 ön bakış!

İlk olarak Z Fold 4 modelini incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım anlayışı bizleri karşılıyor. Tasarım olarak kat izi sorununa bir nebze de olsa çözüm bulmuş olan Samsung, elimizi kat izinin olduğu tarafta gezdirdiğimizde pot yapıyı hissettirse de dışarıdan görünümde çok da belli olmayacak bir katlanabilir panel ile bizleri karşılıyor. Teknik özellik tarafında Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 yongası ile gelen model 12 GB RAM ile sunuluyor.

Z FLİP 4

Kamera tarafında ise S22 ile aynı kuruluma sahip olan modelin, ekran altı kamera teknolojisinin, serinin önceki modelin kıyasla biraz daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Ekran tarafında ise cihazdaki bütün ekranların 120 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. Bununla beraber Fold 3 modelinde olduğu gibi S Pen Pro ve S Pen Fold Edition desteği de bu cihazda bizleri karşılıyor. Genel olarak değerlendirdiğimizde, henüz fiyatı açıklanmasa da piyasayı sallayacak bir modelin gelmekte olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu model ofisimize geldiği takdirde, daha ayrıntılı bir inceleme gerçekleştireceğiz.

Flip 4 modelinde ise serinin önceki modeline göre hemen hemen aynı görünüm bulunuyor. Özellikle arka kapakta bulunan kameranın yanında ekran dahi aynı. Fakat işlev tarafında mesaj yazma özelliği gibi birçok işlev bizleri karşılıyor. Söz konusu modelde de Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 yongasının bulunduğunu belirtelim. Z Flip 4 modeli de ofisimize geldiğinde, fiyatı da dahil ederek daha kapsamlı bir inceleme ile karşınıza çıkacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.