Teknoloji TV

Serinin en iyi oyunu; Assassin's Creed Valhalla inceleme

Ubisoft'un geliştirdiği en iyi AC oyunu olan Valhalla'yı mercek altına alıyoruz. İşte Assassin's Creed Valhalla inceleme

Serinin en iyi oyunu; Assassin's Creed Valhalla inceleme

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Ubisoft en köklü serisi olan Assassin's Creed'in yeni oyunuyla karşımıza çıktı. 

Bilindiği üzere Ubisoft 2019'u es geçmişti. Yani 2019'da yeni bir Assassins Creed çıkmadı. Origins ile yapıyı tamamen değiştiren Ubisoft, AC serisine yeni bir soluk getirmişti. Bu durum Odyssey ile de devam etti.

Yeni gelen Assassins Creed Valhalla da Origins ve Odyssey ile gelen tarzı devam ettiriyor. Genel itibariyle oyunda öyle muazzam değişiklikler bulunmuyor. Fakat yan görevlerde olumlu iyileştirmeler yapıldığı söylenebilir.

Assassin's Creed Valhalla incelememize aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu videomuz ile ilgili sorularınızı bu videonun altında ya da aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Bu arada şunu da belirtmemiz gerekiyor. Oyun genel anlamda gayet iyi. Fakat PS4 sürümünde bazı can sıkıcı detaylar mevcuttu. Pek çok hata ve bug vardı. Lakin Ubisoft yayınladığı son güncelleme ile bunların büyük bir bölümünü düzeltti.

Eğer daha önce Assassin's Creed oyunlarını oynayıp beğendiyseniz muhtemelen Valhalla da sizi tatmin edecektir.

Oynanış süresini ise sizin oyun tarzınız belirleyecek diyebiliriz. Çünkü haritada keşfedecek onlarca mekan var. Bunların herbirine uğradığınız takdirde 48 saati bulan bir macera sizleri bekliyor olacak.

Yan görevlerin diğer AC oyunlarında olduğu gibi tekrara düşmemesi, oyunun tek düze bir ilerleyişe sahip olmasını engellemiş. Dolayısıyla bu son derece olumlu bir gelişme.

Oyun Puan: 80

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.