Teknoloji TV

Şimdiye kadar böyle bir oyun oynamadınız! Deathloop inceleme

Arkane stüdyoları tarafından geliştirilen Deathloop'u mercek altına alıyoruz.

Şimdiye kadar böyle bir oyun oynamadınız! Deathloop inceleme

Karakterin sürekli ölüp aynı günü yaşamak zorunda olduğu senaryolara filmlerden alışığız. Peki böyle bir senaryo oyun dünyasına gelseydi karşımıza nasıl bir örgü çıkardı?

İşte bu sorunun cevabı Deathloop ile net bir şekilde verilmiş durumda. Deathloop isminden de anlaşılabileceği üzere ölüp aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kaldığımız bir yapım.

Şimdiye kadar böyle bir oyun oynamadınız! Deathloop inceleme

Bu durum aklınıza şu soruyu getirebilir. Her öldüğümde aynı yerleri mi oynayacağım? Oyuna baştan mı başlayacağım? Bu sorunun cevabı hem evet, hem de hayır. Çünkü her ölüm sizi farklı bir yola, farklı bir rotaya sokuyor. Her öldüğünüzde geçemediğiniz bir kapı size sonuna kadar açılmış oluyor.

Dolayısıyla bu oyunu bitirebilmek için ölmeniz şart diyebiliriz. Deathloop şimdiye kadar görmediğimiz, benzersiz bir hikaye örgüsüne sahip. Oyunun arkasına Dishonored 1 ve 2'yi geliştiren Arkane Stüdyosu bulunuyor.

Bu sebepten mekanikler ve mekanlar da biraz Dishonored'ı andırıyor. Eğer Dishonored 1 ve 2'yi sevdiyseniz muhtemelen bu oyunu da zevk alarak oynayacaksınız. Eğer oyun hakkında kafanıza takılan herhangi bir soru varsa yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.