Teknoloji TV

Sınırları zorlayan kulaklık: Huawei FreeBuds Pro inceledik (video)

Huawei FreeBuds Pro gerek özellikleri gerekse malzeme kalitesi ile üst düzey bir kulaklık olmuş. Ürünle ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar videomuzda.

Sınırları zorlayan kulaklık: Huawei FreeBuds Pro inceledik (video)

Kablosuz kulaklık denince akla gelen markalardan biri de Huawei olmaya başladı. Marka FreeBuds ailesine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Ailenin son üyesi ise isminden de anlaşılacağı üzere profesyonel bir ürün olan Huawei FreeBuds Pro.

Sınırları zorlayan kulaklık: Huawei FreeBuds Pro inceledik (video)

Şık tasarımlı bir TWS kulaklık olan Huawei FreeBuds Pro, klasik bir kulak içi kulaklık. bu tarz ürünlerde bulunan uzantı kısmı normallere göre oldukça kısa olan kulaklıkta elips şeklinde bir kutu bulunuyor. Bu kutu sayesinde şarj olan ve taşınan kulaklıkta bu kutuyu hem kablolu (USB Tip C bağlantısı ve kutusundan çıkan uyumlu kablo) ve kablosuz olarak şarj edebiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds Pro kurulumu

Kulaklığın kurulumu çok zor değil. Eğer Huawei marka bir telefonunuz varsa kulaklığın kutusunun kapağını açtığınız anda telefon ekranında kulaklığı görüyor ve bağlan dediğinizde bağlanıyorsunuz. Eğer telefonunuz Huawei marka değilse kulaklığın kutusunun yan yüzünde bulunan gizli bir düğmeye basılı tuttuğunuzda ise kulaklık Bluetooth arama moduna çekiyor ve telefondan Bluetooth cihaz arayarak kulaklığı ekleyebiliyorsunuz.

Kulaklıkla ilgili detaylı ayarları ise Huawei AI Life isimli uygulama ile yapabiliyorsunuz. Uygulama üzerinde kulaklığın ANC ayarlarından, firmware güncellemesine, akıllı hareketlerden detaylarını ilerleyen satırlarda vereceğim kulak ucu testine kadar birçok ayarı yapabiliyorsunuz.

Öte yandan Huawei marka bir telefon kullanıyorsanız ve EMUI 10 ve üstü bir arayüze sahipseniz kulaklık bağlandığı anda ekranda her iki kulaklığın da pil durumunu ve kutunun pil durumunu anlık olarak görebiliyorsunuz.


Huawei FreeBuds Pro kullanım deneyimi

Yazının başında da belirttiğim gibi kulaklığın uç kısımları benzerlerine göre biraz kısa. tasarım olarak da kulağa iyi oturan bir yapısı olan Huawei FreeBuds Pro kulağınızdan düşmüyor. Kullanım deneyimi rahat olan kulaklıkta bas ve tiz seslerin dağılımı dengeli. Yani çok bas ya da çok tiz yok. Dengeli bir dağılım tercih edilmiş.

Huawei FreeBuds Pro ANC özelliği

Kulaklıkta ANC yani Aktif Gürültü Engelleme özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde gürültülü ortamlarda müzik dinlerken dış sesleri kesebiliyorsunuz. bu modları kulaklık üzerinden ya da yukarıdaki satırlarda bahsettiğim AI Life uygulaması üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. Elbette daha detaylı ayarlar uygulama üzerinden yapılabiliyor. Gürültü Engelleme modu seçenekleri arasında Dinamik, Sıcak, Genel ve Ultra olmak üzere 4 farklı seçenek yer alıyor. Dinamik modunda gürültünün şiddetine göre engelleme otomatik olarak ayarlanabiliyor. Sıcak modu düşük gürültülü yerlerde kullanılıyor. Genel ise gürültülü yerler için ideal. Ultra modu ise aşırı gürültülü yerlerde kullanılıyor. Siz bunlar arasından istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds Pro Farkındalık modu

Bir de Farkındalık modu var ki bu da kullanıcının dış sesleri duyarken (örneğin insan sesi gibi) gürültülerin engellenmesini sağlıyor. Bu sayede örneğin ofiste müzik dinlerken size bir arkadaşınız seslendiğinde onun sesini duyabiliyorsunuz. Güzel bir özellik olmuş.

Huawei FreeBuds Pro kulak ucu testi

Kulaklıkta benzerlerinde bugüne kadar hiç görmediğim bir özellik daha var: Kulak ucu testi. Bu kulaklığın uç kısımları değişebilir silikon parçalara sahip. Kutusundan farklı kulak tipleri için farklı boyutlarda uç da çıkıyor. Huawei FreeBuds Pro'da bulunan kulak ucu testi ile kulaklığın ucunda takılı olan silikon parçaların sizin kulağınızla uyumlu olup olmadığı ya da kulaklığın doğru takılıp takılmadığı test ediliyor. Bunun için Huawei AI Life uygulamasını açıp gerekli menüye tıklamanız gerekiyor. Kulaklıkları kulağınıza taktığınızda gerekli işlemler yapılıyor ve kulaklık uçlarının performansı değerlendiriliyor. Gerekirse kulak ucu değiştirmeniz ya da kulaklığı doğru takmanız öneriliyor.

Huawei FreeBuds Pro telefonla kullanım

Kulaklığın üzerinde 3 adet mikrofon bulunuyor ve kısa bir ucu olmasına rağmen çok gürültülü ortamlarda bile yaptığımız testlerde gürültüyü çok iyi kesebildiğini gördük. Yazının sonunda bulunan inceleme videosunda ses kalitelerini siz de duyabilirsiniz. Ben kişisel olarak telefonla görüşmedeki ses kalitesini çok beğendim.

Huawei FreeBuds Pro akıllı kontrol

Kulaklıkta yine benzerlerinde olmayan bir özellik daha var. Huawei buna Akıllı Kontrol demiş ama ben 'mıncıklama' demeyi tercih ediyorum. Kulaklıkların hem sağ hem de soldakinde bu özellik yer alıyor. Sap kısmını sıkıştırıp belli hareketler yapınca belli özellikleri kontrol ediyorsunuz. Örneğin herhangi bir kulaklığın sapını iki elinizde tutup sıkınca ANC modları arasında geçiş yapıyorsunuz. Parmağınızla hareket ettirdiğinizde ise sesi artırıp azaltıyorsunuz. Bu ve benzeri hareketlerle özellik ya da bazı fonksiyonları kullanabiliyorsunuz. Bu da çok eğlenceli olmuş.

Huawei FreeBuds Pro saat ile de kullanılıyor

Yazının sonunda yer alan videoda da gördüğünüz gibi Huawei FreeBuds Pro geçtiğimiz günlerde test ettiğimiz Huawei Watch GT 2 Pro ile de uyumlu kullanılabiliyor. Bu saate bağlandığınızda müziklerinizi kulaklık üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

Aynı anda iki cihaza bağlanma

Huawei FreeBuds Pro'nun bir diğer özelliği ise aynı anda iki cihaza bağlanabilme. Bu sayede örneğin bir tablete ya da bilgisayara bağlı iken aynı zamanda telefonla da bağlantı kurabiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds Pro pil ve şarj özellikleri

Kulaklıkların kutusunu ister kablolu isterseniz kablosuz olarak şarj edebiliyorsunuz. Kablolu yapacaksanız gerekli olan Tip C USB kablosu kutudan çıkıyor. Kablosuz yapmayı planlıyorsanız ise kablosuz şarj özelliği olan adaptör, powerbank ya da ters şarj özellikli telefon işinizi görecektir. Ben testlerde Huawei P40 Pro kullanarak test ettim. Gayet güzel bir şekilde şarj ediyor.

Bu arada bazı faydalı bilgiler de vereyim:

 • Kulaklıkların şarjı 40 dakika sürüyor
 • Şarj kutusunun kablolu şarjı 60 dakika sürüyor
 • Kablosuz şarj 120 dakika sürüyor

Pil ömürlerine gelecek olursak aşağıdaki tablo resmi rakamları yansıtıyor. Benzer değerleri bulduğumu belirteyim:

 • ANC kapalı iken 7 saat müzik dinleme pil ömrü
 • ANC açık iken 4.5 saat müzik dinleme pil ömrü
 • ANC kapalı iken 4 saat görüşme pil ömrü
 • ANC açık iken 3.5 saat görüşme pil ömrü

Huawei FreeBuds Pro video inceleme

Aşağıdaki videoda Huawei FreeBuds Pro kulaklığı inceliyoruz. 

Huawei FreeBuds Pro ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Huawei FreeBuds Pro

 • Ultra manyetik dinamik sürücü 11 mm
 • Üç farklı Aktif Gürültü Engelleme modu (Genel, Rahat ve Ultra)
 • Farkındalık modu
 • IPX4 standartlarında dış etkenlere dayanıklı
 • Ses tonu modu
 • Kulak ucu testi
 • Akıllı kontrol özelliği
 • Akıllı Dual Bluetooth anteni
 • 3'lü mikrofon özelliği
 • 160 gram ağırlık
 • Seramik Beyaz, Soğuk Gümüş, Karbon Siyah
 • ANC kapalı iken 7 saat müzik dinleme pil ömrü
 • ANC açık iken 4.5 saat müzik dinleme pil ömrü
 • ANC kapalı iken 4 saat görüşme pil ömrü
 • ANC açık iken 3.5 saat görüşme pil ömrü
 • Ultra Gecikme süresi
 • Şarj kutusu 60 Gram
 • Kulaklıklar 6.1 gram
 • Kirin A1 işlemci
 • Kulaklıkların şarjı 40 dakika sürüyor
 • Şarj kutusu 60 dakika sürüyor
 • Kablosuz şarj 120 dakika sürüyor
 • 1499 TL
Yorumlar
Afrika'da n
Neresi ucuz şimdi bunun
Cevapla
mikro asia
ucuz demedi zaten
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.