Teknoloji TV

Tesla resmi olarak Türkiye'ye geldi. Peki fiyatlar ucuzlayacak mı?

Elektrikli otomobil markası Tesla Türkiye'de resmi olarak faaliyetlerine başlıyor. Peki markanın halen ülkemizde satılan araçları daha ucuza mı gelecek? İşte detaylar.

Tesla resmi olarak Türkiye'ye geldi. Peki fiyatlar ucuzlayacak mı?

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuru ile elektrikli otomobil markası Tesla resmi olarak Türkiye'de faaliyetlerine başladığını açıkladı. Bu açıklama sonrası halen farklı kanallardan satılan Tesla modellerinin fiyatlarının ucuzlayıp ucuzlamayacağı merak edilmeye başlandı.

Teknolojioku olarak biz de Tesla'nın halen satışta olan otomobillerinin yurtdışı fiyatları üzerinden bir hesap yaptık. Tesla otomobilleri resmi olarak Türkiye'ye gelirse mevcut vergi oranları ile kaç paradan satılacağını tahmini olarak hesapladık.

Videoda bu hesabı göreceksiniz. Tesla araçları için ABD'deki satış fiyatlarını aldık ve baz modeller üzerinden hesap yaptık. Elbette bu hesap ortalama ve tahminidir. Tesla araçları resmi olarak Türkiye pazarına geldiğinde bu rakamın üstünde ya da a altında satılabilir.

Biz bu videoda Tesla'nın ABD'de satılan Model Y, Model X, Model 3 ve Model S araçlarının olası Türkiye fiyatlarını hesapladık. Bu dört modelin hepsinin Türkiye pazarında satılıp satılmayacağı ise şimdilik belli değil.

YouTube kanalımızda yayınlanan aşağıdaki videoda bu konuya değindik: 

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Ali
Ülkede ne ucuzki bu araç ucuza satılsın ucuz olan tek şey insan hayatı .halkını sömüren bı düzende ucuz birşey beklemek hayal olur.
Cevapla
Şenol
Doğru reklam ile Türkiye çok satacak diye düşünüyorum
Cevapla
Adnan
Tesla Türkiye'deki en pahalı arabadan daha pahalı .
Cevapla
isim
Hayır ne alaka ? Clio'yla aynı para olmasını beklemiyorsun herhalde.
Adnan
Tesla Türkiye'deki en pahalı arabadan daha pahalı .
Cevapla
Osman
Tesla ucuzlatsa bile vergi cenneti olan ülkemizde anca sayılı insanlar binebilir Türk halkının iyi olan herşeye binme şansı ne yazıkki yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.