Teknoloji TV

Türkiye gaz verince Telegram rekor kırdı! WhatsApp işine bak koçum!

Türkiye'nin WhatsApp protestosu sayesinde Telegram rekor kırdı. Rusya merkezli mesajlaşma uygulaması kısa sürede 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Türkiye gaz verince Telegram rekor kırdı! WhatsApp işine bak koçum!

Türkiye halkının son 3 - 4 gündür Telegram'a yaptığı sanal çıkarma rekorları da beraberinde getirdi. Telegram tarafından yapılan açıklamada sadece son 72 saat içerisinde 25 milyondan fazla yeni kullanıcının Telegram kullanmaya başladığı belirtildi.

Böylece Telegram'ın 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığının da altı çizildi. Görünen o ki malum süreçte WhatsApp yerine çoğunlukla tercih edilen uygulama Telegram oldu.

Türkiye gaz verince Telegram rekor kırdı! WhatsApp işine bak koçum! - Resim : 1

Açık konuşmak gerekirse, Facebook'un Türkiye'ye üçüncü dünya ülkesi muamelesi yapması kabul edilemez. Avrupa ülkelerindeki yaptırımlardan korkarak bu ülkelere sözleşmeyi diretmeyen Facebook'un Türkiye'de yaşayan vatandaşlara kullanırsanız kullanın, kabul etmezseniz kullanmayın demesi çok hoş değil.

Biz de bu durumu merkezinde, halkın nabzının attığı sokaklarda araştırdık. Peki Türkiye şu anda hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyor? Dilerseniz bu sorunun cevabına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Hali hazırda WhatsApp kullanımı daha tamamen bitmiş değil. Fakat sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle çok şeyler değişecektir.

Türk halkı şimdiye kadar Facebook ekibine sadece ufak bir fragman izlettirdi. Eğer önümüzdeki süreçte sözleşme geri çekilmezse o zaman asıl film başlayacaktır.

Sonuçta kimse WhatsApp ile doğmadı. Bu kadar alternatif varken Zuckerberg ve ekibinin bu dayatmasını hiç bir Türk vatandaşı kabul etmeyecektir. 

Facebook yaptığı bu hatanın bedelini milyonlarca kullanıcısını kaybederek ödeyecek. Muhtemelen bu bedel sonrasında bir daha Türk halkına zorla birşeyi dayatamayacağını da anlayacaktır.

Yorumlar
mehmet beden
bizde telegrama geçeriz yani
Cevapla
yerli ve milli
bence bip kullanalım en azından verilemiz ülkemizde kalır vede en hoşuma giden yanı yerli olması.fişleniriz diyorsanız da ne konuştuğuna ve ne paylaştığına dikkat edecen hacı hepside aynı çünkü babanın çiftliği gibi kullanmayacan
Cevapla
Kadir
Öyle görünüyor ki WhatsApp yetkilileri TÜRKLER'İ tanımıyor ama akılsızlar bir bilenede sormamışlar sorsalardı TÜRKLER'E zorla birşey yaptırılmayacağını bilirlerdi anca gidersin WhatsApp lazım değilsin Biz Kendi İşimizi biliriz.
Cevapla
Sildinmi
Sildinmi what's up ini Facebook unu instegramini ve google u nu ondansonra konuş et kafa
BOH...
Facebook ve WhatsApp üyesiniz. Her ikisinde cep numaranızı kayıt ettirdiniz. Ancak Facebook üyeliğinizi sildiniz WhatsApp sözleşmesinden den önce. WhatsApp i kullanıyorsunuz. Ancak henüz WhatsApp sözleşmesi gelmedi. Kullanmaya devam edebilecek miyim WhatsApp uygulamasını?
Cevapla
Selçuk
Büyüklük yabancı sermayili programlar kullanmaktır. Bip kullan.. Asıl büyüklük yerli olmak. WhatsApp için malesef ülkenin düştüğü duruma bak. Ulan ne muhatap oluyorsun. Erişimi kapat gitsin. Onlar sana yalvarsın ama nerde. Papaz hikayesi gibi olur bu..
Cevapla
Hehe
Bip yalakası. Facebook sil instegramini sil Google lunuda sil sonra konuş
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.