Teknoloji TV

Üst düzey oyuncu klavyesi: HyperX Alloy Origins 65 inceleme!

HyperX’in oyuncu ekipmanı tarafında ürettiği en başarılı modellerden biri olan, yüksek malzeme kalitesi ile dikkatleri üzerine çeken Alloy Origins 65 modelini sizler için mercek altına aldık.


HyperX’in oyuncu ekipmanı tarafında başarılı modeller ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Özellikle kulaklık ve klavye tarafında malzeme kalitesi sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Öyle ki uluslararası e-spor turnuvalarında dahi HyperX ekipmanları kullanılıyor. Geçtiğimiz haftalarda HyperX’in kablosuz kulaklık modelini inceleme fırsatı bulmuştuk. Bu hafta ise söz konusu markanın kablolu mekanik klavyesini inceleyeceğiz. Red Switch yapısı ile gelen modelin, 815 gramlık ağırlığı ile, malzeme kalitesini bir kez daha kanıtlar nitelikte.

Üst düzey oyuncu klavyesi: HyperX Alloy Origins 65 inceleme!

 HyperX Alloy Origins 65

Klavyenin ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, alüminyum gövde ile karşımıza çıkan fakat numerik bölgenin yer almadığı bir dizilim görüyoruz. Oyuncu klavyesi olarak sunulduğu için, minimum derecede yer kaplayan bir model olduğunu söyleyebiliriz: Çünkü her klavyede karşımıza çıkan F1-F12 tuşları dahi yer almıyor. Yani söz konusu tuşlara basmak istediğiniz zaman Fn fonksiyonunu kullanarak üst tarafta bulunan 1-12 numaralarını kullanmak gerekiyor. Bu yüzden genel olarak değerlendirdiğimizde kompakt bir yapıya sahip olmasının yanı sıra, ağır yapısı ile de dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz

 HyperX Alloy Origins 65

Ayrıca piyasadaki neredeyse her oyuncu ekipmanında karşımıza çıkan RGB aydınlatma, HyperX Alloy Origins 65 modelinde de yer alıyor. Bu aydınlatmayı hem klavye üzerindeki kısayollardan hem de HyperX Ngenuity yazılımında kişiselleştirmek mümkün. Klavyenin dezavantajlarına baktığımızda ise Türkçe karakterlerin yer almadığını görmekteyiz. Tabii ki tuş sayısı olarak Türkçe karakterlere sahip klavyeler ile aynı tuş sayısına sahip olduğunu, yalnızca tuşların üzerinde yer alan harflerin yazmadığını belirtelim. Yani genel olarAK klavyedeki türkçe karakterlerin yerlerini biliyorsanız bu konuda herhangi bir sorun yaşayacağınızı öngörüyoruz.

 HyperX Alloy Origins 65

Fiyat tarafına baktığımızda ise, farklı sitelere bağlı olarak 1.500-1.600₺’lik bir fiyat bizleri karşılıyor. Piyasada iyi bir malzeme kalitesine sahip olan klavyelerin ise, benzer fiyat kalibresine sahip olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden eğer numerik tuşlara sahip olmayan, az tuşlu kompakt bir model arıyorsanız, HyperX Alloy Origins 65 modelini değerlendirebilirsiniz.

F1
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.