Xiaomi, Redmi Monitor G24'ü piyasaya sürdü

Xiaomi, 180Hz yenileme hızına sahip yeni Redmi Monitor G24'ü tanıttı. Uygun fiyatıyla dikkat çeken bu monitör, oyunseverler için ideal bir seçenek.

Xiaomi, Redmi Monitor G24'ü piyasaya sürdü

Xiaomi, Redmi Monitor G24 IPS Edition isimli bütçe dostu oyun monitörünü tanıttı. Şu anda Çin'de ön siparişe açılan monitör, rekabetçi fiyatıyla dikkat çekiyor. 2022'de tanıtılan selefi, LCD ekran ve 165Hz yenileme hızına sahipti. Şimdi yeni modelin geliştirilmiş özelliklerine bir göz atalım.

Redmi Monitor G24 IPS Edition, 23.8 inç Full HD (1920×1080) hızlı IPS paneli ile geliyor. Bu panel, 178 derece geniş izleme açıları sunarak neredeyse her pozisyondan iyi bir görüntü deneyimi sağlıyor. Monitör, geleneksel 60Hz ekranlara kıyasla hareket bulanıklığını ve gölgelenmeyi önemli ölçüde azaltan 180Hz yenileme hızına sahip. Ayrıca 1ms (MPRT) tepki süresi ile gecikmeyi en aza indirerek hızlı yanıt veren bir oyun deneyimi sunuyor.

Renk doğruluğu açısından, monitör fabrika çıkışlı olarak Delta E<2 kalibrasyonuyla geliyor, bu da idealden minimum renk farkı anlamına geliyor. sRGB renk gamının %120'sini ve 3500:1 yüksek statik kontrast oranını kapsayan monitör, geniş bir renk yelpazesi sunarak canlı görseller sağlıyor. Ayrıca HDR10 desteği ile kontrastı artırıp daha parlak vurgular sağlıyor.

Xiaomi, Redmi Monitor G24'ü piyasaya sürdü - Resim : 1

Xiaomi, Redmi Monitor G24'ü piyasaya sürdü

Monitörde uzun süreli kullanımda göz yorgunluğunu azaltan ekran titremesini ortadan kaldıran DC Dimming teknolojisi bulunuyor. TUV Rheinland Düşük Mavi Işık sertifikası ile zararlı kısa dalga mavi ışık yayılımını filtreliyor. Ayrıca G-Sync ve Free-Sync destekleri ile ekran yırtılmasını ve takılmasını azaltıyor.

Bağlantı seçenekleri arasında bir adet DisplayPort 1.4 ve bir adet HDMI 2.0 portu bulunuyor, bu sayede kullanıcılar çeşitli cihazlara bağlanabiliyor. Monitör ayrıca bir 3.5mm kulaklık jakı ve bir DC güç girişi içeriyor. Standı eğme, döndürme ve yükseklik ayarlamaları sunarak ergonomik konumlandırma sağlıyor.

Redmi Monitor G24, üç tarafı dar çerçeveli şık ve zarif bir tasarıma sahip olup neredeyse kenardan kenara bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Monitör, 539.2mm uzunluğunda, 181.2mm genişliğinde ve 420.6mm yüksekliğinde olup 2.7kg ağırlığında.

Fiyat ve erişilebilirlik açısından, Redmi Monitor G24 IPS Edition şu anda Çin'de 579 yuan (yaklaşık 81 dolar) lansman fiyatıyla ön siparişe açıldı ve bu fiyat 799 yuan (112 dolar) olan orijinal fiyatından önemli ölçüde indirimli.