X’in yapay zeka aracı Grok için bomba bir özellik yayınlandı!

Yapay zeka tarafından üretilen haber özetleri artık Grok aracılığıyla yayınlanıyor. Bu yenilik, haber okumayı kolaylaştırırken, teknolojinin gücünü daha geniş kitlelere ulaştırıyor.

X’in yapay zeka aracı Grok için bomba bir özellik yayınlandı!

Şirketin mühendislik hesabından yapılan bir gönderiye göre, X, Grok'u platformda trend olan haber ve diğer konular hakkında yapay zeka tarafından üretilmiş özetleri yayınlamak için kullanıyor. Şu anda yalnızca premium abonelere sunulan bu özellik, "X'teki Hikayeler" adını taşıyor.

X'in belirttiğine göre, Grok, metin parçacıklarını oluşturmak için kullanıcıların gönderilerine dayanıyor. Bazıları daha çok haber odaklı görünürken, diğerleri platformda gerçekleşen konuşmaların özetleridir. Bir kullanıcı, Apple'ın gelir raporu ve Ukrayna'ya yardım gibi konularla ilgili hikayelerin yanı sıra, "Musk, Uzmanlar Ulusal Borç Üzerine Tartışıyor" başlıklı bir hikayeyi paylaşmıştı. Bu, X'teki Musk ve diğer "önde gelen figürler" arasındaki "samimi çevrimiçi tartışmanın" bir özeti idi.

X’in yapay zeka aracı Grok için bomba bir özellik yayınlandı! - Resim : 1

X’in yapay zeka aracı Grok için bomba bir özellik yayınlandı!

Eğer bu tanıdık geliyorsa, bu aynı zamanda uzun süredir Twitter'daki Moments özelliğine de oldukça benziyor. Twitter'ın önemli haberler ve kültürel anları platformdaki yetkili tweetleri bir araya getiren bu özelliği, insansı çalışan bir ekip tarafından yönetiliyordu ve 2022'de sonlandırıldı.

Diğer generatif yapay zeka araçları gibi, Grok'un özetleri bir uyarıyla birlikte geliyor. Söz konusu uyarıda, "Bu hikaye, X'teki gönderilerin özeti olup zamanla değişebilir." diyor. "Grok hatalar yapabilir, çıktılarını doğrulayın." Grok'un, güncel olayları doğru bir şekilde yorumlama konusunda en iyi sicili olduğu söylenemez. Daha önce, NBA oyuncusu Klay Thompson'ın "hücum" teriminin bir basketbol oyununun bağlamında ne anlama geldiğini anlayamadığı için tuhaf bir hikaye üretmişti ve Thompson'ın "vandalizm atağına" girdiğini iddia etmişti.

X, Grok'u platformda trend olan haber ve diğer konular hakkında yapay zeka üretilmiş özetleri yayınlamak için kullanıyor. Şu anda yalnızca premium abonelere sunulan bu özellik, "X'teki Hikayeler" adını taşıyor.