Yazılım

200 bin dolar ödüllü Microsoft yarışması!

Bakın Microsoft ne için yarışma düzenliyor.

200 bin dolar ödüllü Microsoft yarışması!

Microsoft düzenlediği yarışmada, toplamda 268.000 dolar ödül dağıtıyor. Yarışmada 20 başvuru alan Microsoft, yarışma sonucunda Windows'ta kullanılabilecek yeni güvenlik teknolojileri keşfetmeyi hedefliyor.

1334160720_microsoft-blue-hat-prize-usd-200000-dollars.jpg
Microsoft'un  "BlueHat Ödülü" yarışmayı, Ağustos 2011'de duyurdu ve son başvuruları da 1 Nisan 2012'de kabul etti. Yarışmanın birincisi 200.000 dolar, ikincisi 50.000 dolar ödül alacak, üçüncü ise Microsoft geliştirici ağına bir senelik üyelik kazanacak. İlk üçe giren yarışmacılara, Temmuz'da Las Vegas'ta yapılacak olan Black Hat güvenlik konferansına davetiye ve uçak bileti de vaat eden Microsoft, burada yarışmayı kazananı da açıklayacak.

Teknolojilerinin lisansını Microsoft'a verdikleri koşulda sadece ilk üç değil, tüm başvuru yapan yarışmacılar, telif hakkı alabilecekler.

nCircle Securty'den Andrew Storms, yarışma hakkında şunları söyledi: "Google ve başka şirketler de, yazılımlarında bulunan güvenlik zaaflarını tespit edenlere para ödülü veriyorlar. Fakat Microsoft, daha farklı bir yol izliyor ve var olan bir yazılımın açığını buldurmak yerine, insanları yenilikler üretmeye yönlendiriyor. Üstelik yazılımlarını daha iyi bir hale getirmeleri için para da ödüyor."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.