Yazılım

Microsoft WP yazılımcılarına para ödeyecek

Windows Phone için uygulama yazan kişilere Microsoft, para ödüyor.

Microsoft WP yazılımcılarına para ödeyecek

Microsoft,  Windows Phone işletim sistemini geliştirmek istiyor ve yaygınlaştırmayı hedeflediği mobil işletim sistemi Windows Phone için uygulama yazan geliştiricilere teşvik veriyor.  Windows Phone için uygulama yazan kişilere Microsoft para ödüyor.

1334139378_market10000.jpg

Mobil platformların önemli bir yer aldığı günümüzde,  internete girme oranlarına bakıldığında da mobil cihazların kullanım oranının ne kadar arttığını görüyoruz.

Microsoft, mobil pazarında iddialı olmak için uzun süredir çalışmalar yapıyor. Microsoft'un Windows Phone'un üçüncü büyük güncellemesi Tango'yu çıkarması  ile başlayan ve Lumia 900, Titan II gibi modellerin piyasaya sunulması ile devam eden  atakları ile pazardaki yarışına başladı.

Marketplace, Windows Phone'un uygulama mağazası ama App Store ve Google Play Store'a göre daha az uygulamaya sahip. Microsoft atağa geçerek Windows Phone uygulaması yazanlara para vadetti.

Uygulamayı geliştirenlerin projelerine göre  60.000'den 600.000 dolara kadar Microsoft ödeme yapabilecek. Bu yöntemle Microsoft'un uygulama pazarında da büyük oynadığı görülüyor. Ayrıca geliştiricilerin bu teklife nasıl karşılık vereceği merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.