Yazılım

Adobe'den Photoshop CS6 için güvenlik açıklaması!

Adobe'den Photoshop CS6 için mevcut güvenlik güncellemesiyle ilgili açıklama geldi.


Adobe, Photoshop için yeni bir güncelleme yayımladı. Windows ve Macintosh'larda ki Adobe Photoshop CS6 için yayınlanan bu güvenlik güncelleştirmesinden sonra Adobe, daha sonra kullanıcılarına bu konuda açıklama yaptı.

Adobe, açıklamasında şunları söyledi:

Bu güvenlik güncelleştirmesi saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığını engellemektedir. Bir saldırganın güvenlik açığından yararlanabilmesi için, Windows ya da Macintosh'da Photoshop CS6 üzerinden kötü niyetli bir üçüncü parti dosyanın kullanıcı tarafından açılması gerekmektedir. Adobe Photoshop, bu güvenlik açığını kullanan herhangi bir saldırıya maruz kalmamıştır.

1346771991_ps-overview-poster.jpg

Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1) ve Adobe Photoshop CS5 (12.0.05), bu güvenlik açığından etkilenmemektedir. Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1), Adobe Photoshop CS5 (12.0.05) ve önceki sürüm kullanıcıları için güncelleme yüklenmesi gerekmemektedir.

Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarılarının ise güncelleme yapması gerekmektedir.  Adobe'nin, bu güvenlik açığını gidermek için yayımladığı Adobe Photoshop CS6 (13.0.1), kod çalıştırma gerektirebilecek yığın taşması (CVE-2012-4170) güvenlik açığı sorununu giderecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.