Yazılım

En sonunda Windows 7 başardı!

Yıllardır yapılamayanı en sonunda Windows 7 yaptı!


Önümüzdeki Ekim ayında Windows 8 işletim sisteminin çıkması bekleniyor. Yıllardır Windows XP bu alanda lider konumdaydı. Windows XP'den sonra Windows Vista ve Windows 7 sürümleri çıkmasına rağmen hiç biri XP'yi bu alanda geçemiyordu. Yeni gelen haberlere göre Windows 7 en sonunda Windows XP işletim sistemini geçmeyi başardı.

Net Applications'un araştırmasının sonuçlarına göre Temmuz ve Ağustos ayları arasında Windows sürümleri yüzde 0.24 gerilerken, Mac OS X kullanımı yüzde 0.16 artış gösterdi.

1346693676_windows7.jpg

Bu dönem içinde en çok kullanılan Windows XP işletim sistemi yüzde 42.52 kullanım oranına geriledi ve bir süredir liderlik yarışında olan Windows 7 ise yüzde 42.76 kullanım oranı ile en sonunda liderliği kaptı.

Windows 7 işletim sistemi 2011 Nisan ayında yüzde 25 kullanım oranına sahipti. Sistem aradan geçen 16 ayda yüzde 17 satış oranı elde etti. Ekim ayında Windows 8 çıktığında bu rakamın yüzde 50 olacağı düşünülüyor.

Microsoft Windows 8'e yükseltmeyi kullanıcılara uygun bir fiyata yapacak ve bu durumda kullanıcılar bilgisayarlarını Windows 7 işletim sistemiyle alacağı için bu rakamın büyük oranda değişme ihtimali yüksek görünüyor.

Yorumlar
faruk
windows her zaman en iyiyi yaptı
Cevapla
Bir zamanlar linux-pardus var idi.
Cevapla
osman
pardus
Cevapla
Misafir
O hala var kıymetini bilene..
Cevapla
sami
milli i?letim sistemlerimiz var ama kimse bakm?yor y
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.