Yazılım

İşte Firefox OS uygulama mağazası!

Firefox OS uygulama mağazasının ilk görüntüleri internete sızdırıldı.


Bu yılın başlarında Mozilla, Boot to Gecko kod adı ile bahsedilen cep telefonu işletim sistemi ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. Mozilla'nın kendi mobil işletim sistemi hakkında yakın zamana kadar bir ürün değil, bir proje olarak bahsediyordu. Hatta işletim sistemi bundan kısa bir süre önce masaüstüne de gelmişti.

Firefox OS işletim sistemi Mozilla'nın temel olarak Android'e rakip olarak görünüyor. Ancak sadece Android'e değil  aynı zamanda iOS için de bir tehdit oluşturuyor. İşletim sistemi tamamen web ve HTML5 tabanlı olarak düzenlenmiş. Firefox OS hakkında bugüne kadar çok bilgi paylaşılmadı ancak en sonunda uygulama mağazasının ilk görüntüleri internete sızdırıldı.

1346768652_firefox-os-2.jpg

 

Sızdırılan görüntüler Firefox OS'un uygulama mağazasının nasıl görüneceği ve nasıl çalışacağına dair fikirler sunuyor. Mağazanın henüz ücretsiz uygulama sunduğu görülüyor. Ancak Firefox OS'un 2013'ten önce piyasaya çıkmayacağı herkesçe biliniyor. Mozilla'nın ödemi sistemi gibi bir çok sorunu o zamana kadar çözeceğini düşünüyoruz.

Aşağıda ki videoda Moxilla OS'un Nexus S'te nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

http://youtu.be/3b0Iy1V2RWc

Yorumlar
veyseloglu
Boşuna uğraşıyorlar ya.. Firefox os nasıl piyasaya tutunacak...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.