Yazılım

AMD (ATI) bazı sürücüler için desteğini kesiyor!

Bu haber AMD kullanıcılarını pek hoşnut etmeyecek!

AMD (ATI) bazı sürücüler için desteğini kesiyor!

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en iyi ekran kartlarını üreten AMD (ATI) ilginç bir karar aldı, bu karar milyonlarca kullanıcıyı çok yakından ilgilelendiriyor aslında. Karara göre  AMD, Radeon HD 5000 öncesi ekran kartlarının desteği AMD tarafından kesiliyor.

Öte yandan AMD'nin önceki nesil yeRadeon ekran kartları için çıkaracağı sürücüler belli oldu. Bildiğiniz üzre AMD her ay yeni bir Catalyst sürücü ile birlikte uzun zamandan berı desteğini sürdürüyordu. Resmi olarak açıklanmasa da AMD, Temmuz ayında çıkaracağı Catalyst 12.7 sürümü ile beraber Radeon HD 5000 önceki ekran kartları için desteğini bitiriyor.

1335017994_aticatalystlogo.jpg

Önümüzdeki günlerde gelecek Catalyst sürücüleri DX11 ile birlikte yüksek düzey ekran kartlarına gelecek, bu sayede alınan performans başarısı daha da artacak.
AMD kullanıcılarının hoşnut olmayacağı bir gerçek de var, Radeon HD 4870x2, 4890, 4870, 4850 ve 467 gibi orta düzey ekran kartlarını kullanan ve son derece memnun olan bu kullanıcılar bu habere pek sevinmeyecekler gibi görünüyor.

Yorumlar
Misafir
hd4850 sahibiyim.12-6 yı yükleyemdim.oyunlarıda gayet güzel performansta oynuyordum.hayırlısı bakalım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.