Yazılım

Yepyeni bir Windows 8 sürümü daha geldi!

Tanıtılan 3 Windows 8 sürümüne yeni bir sürüm daha geldi!

Yepyeni bir Windows 8 sürümü daha geldi!

Geçtiğimiz günlerde sizler için yaptığımız haberde Microsoft'un  Windows 8 ile ilgili duyurusunu dile getirmiştik. Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'le ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Windows 8 için hazırlanan; Windows 8, Windows 8 Pro ve Windows RT adlı sürümleri Microsoft, geçtiğimiz günlerde blogunda yayınladığı bir yazı ile  resmen duyurdu!

Windows RT ise tabletler için geliştirilen sürüme verilen ad. ARM işlemcilerle uyumlu olan RT piyasaya çıkacak ARM tabanlı cihazlarda ön yüklü olarak gelecek. Yanında Microsoft Office de olacak. Windows 8 ve Windows 8 Pro ise x86 tabanlı bilgisayarlarda kullanılacak. Bu da piyasadaki bilgisayarların büyük çoğunluğunu kapsıyor. Pro’da şifreleme ve sanallaştırma gibi ekstra özellikler bulunacak.

1334927495_dsf.png

Bu gelişmelerin yanında geçtiğimiz gün yepyeni bir Windows 8 sürümü daha ortaya çıktı. Yeni Windows 8 sürümünün adı da beklenildiği gibi Enterprise oldu. Windows Blog'unda Microsoft'tan Erwin Visser'ın  gönderisinde Windows 8 Pro'daki tüm özelliklerin Windows 8 Enterprise'ta da yer alacağı dile getirilirken yeni gelecek Enterprise sürümününün özellikleri hakkında da bilgi verildi!

3 ana maddeden oluşan gelen yenilikler şunlar:

Windows To Go: Bu yazılım Windows 8'i bir USB diskte taşımaya yarıyor.

DirectAccess: Adlı yazılımımız ise uzaktan, yerel bir kurumsal ağa, ayrı bir VPN'ye oturum açmadan bağlanmaya izin veriyor...

BranchCache: Yazılımının özelliği ise web sitelerini ve fazlasını önbelleğe kaydederek, bu bilgilerin şirketin ağından tekrar tekrar indirilmesinin önüne geçiyor.

*Hep birlikte yeni gelecek final sürümü hakkında gelecek detayları bekliyoruz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.