Yazılım

Raspberry Pi bilgisayar için Chromium OS Vanilla

Dünyanın en ucuz bilgisayarı için Hexxeh, Chromium OS Vanilla işletim sistemini geliştirdiğini açıkladı.

Raspberry Pi bilgisayar için Chromium OS Vanilla

Bu hafta Chromium işletim sistemi yapımcısı Hexxeh çok yakında piyasaya süreceği, 35 dolarlık Raspberry Pi bilgisayar için Chromium OS Vanilla'yı geliştirdiğini açıkladı.

1334941742_raspberrypi.jpg

Yeni Chromium işletim sistemi eğer Raspberry Pi  bilgisayar için geliştirilirse zaman almadan bir SD kard üzerinden yüklenmesi mümkün olacak ve Google Chromium işletim sistemi bilgisayara doğrudan boot edilecek.

1334941766_google-chrome-os1.jpg

Hexxeh zaten Chromium işletim sistemini, Windows, OSX ve Linux kullanıcıları için USB flash sürücüleri ile işletim sistemini yüklemek için X86 yonga ve araçlarına sahip bilgisayarlara yükleme olanağı sağlıyordu. CNXSoft sitesi Raspberry Pi bilgisayara ownChrome işletim sistemini yüklemenize yardımcı olmak için birkaç talimat yayınladı.

Birkaç ertelemeden sonra nihayet 35 dolara piyasaya sürülen dünyanın en ucuz bilgisayarı Raspberry Pi, raporlara göre şimdiden 350 bin sipariş aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.