Yazılım

Android Wear 1.4 Güncellemesi Dikkat Çekici Özelliklerle Gelecek

Google'ın akıllı saatler için geliştirdiği Android Wear'ın 1.4 güncellemesi önemli yeniliklerle gelecek

Android Wear 1.4 Güncellemesi Dikkat Çekici Özelliklerle Gelecek

Google, akıllı saatler için geliştirdiği Android Wear işletim sistemi için büyük bir güncelleme hazırlıyor. Android Wear 1.4 sürüm güncellemesi ile ilgili önemli detaylar da ortaya çıkmaya başladı. 

1454669436_android-wear-1.4-1.png

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Android 6.0 Marhsmallow ve API 23 temelinde hazırlanan Android Wear 1.4 güncellemesinde akıllı saat üzerinden telefon konuşması, yeni jest kontrolleri, WhatApp, WeChat ve Viber gibi uygulamalar üzerinden mesajların sesli olarak okunması, gibi özellikler yer alacak. Telefon görüşmesi özelliği için ise mikrofon ve hoparlörü olan bir saat modeline ihtiyacınız olacak.

Sesli komutlar ile alarm ve hatırlatma gibi işlevlerin desteği de arttırılırken, arayüzdeki kart sistemi de geliştirildi ve yukarıya kaydırma hareketi şu ana kadar tek kullanım şekli iken güncelleme sonrasında saati sallama, itme ve kaldırma gibi hareketler de kontrol sistemine eklendi.

Dikkat çekici özelliklerden biri de Android Wear 1.4 ile gelecek olan dikte özelliği. Bu özellik sayesinde anlık mesajlaşma uygulamalarından gelen mesajlar sesli olarak okunabilecek. Güncellemenin önümüzdeki haftalar içinde kademeli olarak bütün Android Wear ekosistemine dağıtılması bekleniyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.