Yazılım

Bisiklet alma uğruna terk ettiği şirket 250 milyon dolara satıldı!

SwiftKey Şirketi'nin kurucularından olan Chris Hill- Scott'ın şirket kurulduğundan birkaç ay sonra hisselerini çok düşük fiyata sattığı anlaşıldı.


Kısa bir süre önce Microsoft, SwiftKey isimli İngiliz yapay zeka şirketini satın alımştı. Microsoft'un SwiftKey'i satın alması dünyanın en büyük yatırım hatasını da beraberinde getirdi.

1454672301_swiftkey.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 
 

SwiftKey'in kurucularından birisi olarak bilinen Chris Hill-Scott'ın o zamanlarda bisiklet almak için şirketteki hisselerini çok düşük bir fiyata sattığı ve SwiftKey'den ayrıldığı açıklandı. Chris Hill- Scott SwiftKey'in kuruluşundan aylar sonra bir bisiklet uğruna hisselerini satmamış olasydı şu an 83 milyon dolar gibi bir paraya sahip olacaktı. O zaman ise hisselerini yalnızca birkaç yüz dolara satmıştı.

Şu an İngiliz hükumeti için yazılım geliştiren Chris Hill-Scott, Twitter üzerinden ne kadar pişman olduğunu belirten Tweetler atmaya ve bisikletiyle yaptığı akrobasik hareketlerini paylaşmaya devam ediyor.

 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.