Yazılım

Android Wear isim değişikliğine gidebilir

Google'ın giyilebilir ürünlerde kullanılan Android Wear isminde değişiklik yapacağı söyleniyor. Peki, Android Wear'ın yeni adı ne olacak?

Android Wear'ın ismi değişebilir!

Google, 2014 yılında Android Wear isminde yeni platformu duyurmuştu. Akıllı saatlerde kullanılan Android Wear, Apple Watch'un çıkmasının ardından ve 3. parti üreticilerin akıllı saat piyasasında varlık gösterememesinden dolayı unutulmaya yüz tutumuştu.

Teknoloji devi Google, şimdilerde Android Wear'ı yeniden gündeme taşımaya hazırlanıyor. Android'de keşfedilen bildirimde Wear OS ibaresinin yer alması, Android Wear'ın yakında Wear OS olarak yenileceğini ortaya çıkardı.

Bildiğiniz gibi Google, Nexus ailesinin fişini çekmiş ve yoluna Pixel ile devam etmişti. Google'ın buna benzer bir değişikliği Wear OS ile yapacağını düşünüyoruz. Bu değişiklik sayesinde Android Wear'da aranan kan bulunabilir.

Android Wear isim değişikliğine gidebilir - Resim : 1

Söylentilere göre; Wear OS, Android tabanlı olmayacak. Akıllı saatlerin yanında giyilebilir tüm teknolojik ürünlere destek vermesi beklenen Wear OS, bakalım Apple'ın watchOS'i kadar başarılı olabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.