Yazılım

Apple Music Classical 28 Mart'ta geliyor

Apple, Primephonic akış hizmetini satın aldığında ve ardından kapattığında klasik müzik için bağımsız bir uygulama geliştirdiğini söylemişti.

Apple Music Classical 28 Mart'ta geliyor

O zaman yıl 2021'di ve şimdiye kadar yeni yazılımın ne zaman kullanıma sunulacağını bilmiyorduk. Şirket bugün, Apple Music Classical'in mevcut bir Apple Music aboneliğinin parçası olarak 28 Mart'ta satışa sunulacağını duyurdu. Bireysel, öğrenci, aile veya Apple One planlarındaki kullanıcılar erişim elde edecek, ancak Apple Music Voice Planındaki müşteriler yeni uygulamayı kullanamayacak.

Lansman sırasında Apple Music Classical, iOS 15.4 veya sonraki sürümleri çalıştıran tüm iPhone'larda mevcut olacak. Apple, uygulamanın Android için bir sürümünün de "yakında çıkacağını" söylüyor. Katalog, yeni çıkanlardan "ünlü başyapıtlara" uzanan beş milyondan fazla parça içeriyor. Apple, 192 kHz/24 bit yüksek çözünürlüklü kayıpsız ses kalitesine kadar yayın yapabileceğinizi ve uzamsal seste "binlerce" kaydın kullanılabileceğini söylüyor. Şirket ayrıca klasik kitaplığının bir kısmının "binlerce" özel albüm olduğunu açıklıyor.

Apple Music Classical 28 Mart'ta geliyor

Müziğe ek olarak, besteci biyografileri, önemli eserlerin açıklamaları ve "derinlemesine kılavuzlar" gibi yazılı içeriklere de göz atabilirsiniz. Apple ayrıca, uygulamanın arama özelliğini özellikle klasik müzik sorguları için yeniden oluşturduğunu ve uygulamanın 700'den fazla küratörlüğünde çalma listesi sunacağını söylüyor. Genel olarak, uygulama, ana Apple Music yazılımıyla aynı tasarımı taşıyor. Radyo kısayolu kaldırıldığı için gezinme çubuğu, Apple Music Classical'de yalnızca dört düğmeden oluşuyor: Şimdi Dinle, Göz At, Kitaplık ve Ara. Son olarak, uygulama simgesindeki müzik notası da tiz nota anahtarıyla değiştirilmiş.

Apple, istekli dinleyicilerin bugünden itibaren App Store'da uygulamayı "ön sipariş" vermesine izin veriyor. Bunu yaptığınızda, iOS ayarlarında Otomatik Güncelleme seçili olduğu sürece Apple Music Classical lansman gününde otomatik olarak indirilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.