Yazılım

Artık Google Play'deki yorumlarınıza cevap gelecek!

Google, Google Play'de geliştiricilere yapılan yorumlara cevap verme olanağı tanıdı.

Artık Google Play'deki yorumlarınıza cevap gelecek!

Google, Android Developer Console (Android Geliştirici Konsolu) içinde bir değişiklik yaptı ve geliştiricilere yapılan yorumlara cevap verme olanağı tanıdı. Yapılan yeni değişiklik ile geliştiriciler uygulamalar hakkında yapılan yorum ve değerlendirmelere cevap verebilecekler.

Geliştiriciler, geçen hafta Google'ın bildirdiği bu özellik sayesinde Google Play'de yardım isteyen kullanıcılara destek verebilecek. Ayrıca istenen yeni özellikler eklendiğinde kullanıcıları haberdar etme imkanları da olacak. Sayfalarında yorumlara cevap yazdıklarında kullanıcılara e-posta gidecek.

1340898839_google-play.png

Google'ın yaptığı bu yeni özellik ilk önce "Top Developer" statüsüne sahip geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Konsolda yapılan bir başka yenilik ise geliştiricilerin üç ana işini yansıtacak bir tasarım değişikliği. Tasarım, geliştirme ve dağıtım olarak üç ana bölüme ayrılıyor. Bu yapılan değişiklikler ile geliştiriciler, ürünlerini daha kolay bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunma imkanına sahip olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.