Yazılım

Bilgisayarınızı el hareketlerinizle yönetin!

Bilgisayara bağlanan USB portu üzerinden minik bir cihaz ve kurulan yazılım ile Leap, size bu imkanı sağlıyor.

Bilgisayarınızı el hareketlerinizle yönetin!

Şimdi Leap Motion adlı bir şirket tarafından hareketle kontrol edilebilen bilgisayar geliştirildi. Yeni hareket kontrolü sağlayan bu cihaz ile bilgisayarınızı artık hiçbir başka kontrol cihazına gerek duymadan yönetme imkanına sahip olacaksınız. Bu özelliklerine rağmen yine de bir klavye gerekiyor.

1337673533_leap450.jpg

Bilgisayara bağlanan USB portu üzerinden minik bir cihaz ve kurulan yazılım ile Leap, size bu imkanı sağlıyor. Bu yazılım ile bilgisayarınız karşısında yaptığınız hareketlere tepki veriyor ve onu yönetmenize izin veriyor. Bu şekilde elleriniz mause görevini üstleniyor ama yazmak için yine bir klavyeye ihtiyacınız olacak.

Şu zamanda Microsoft'un Xbox için ürettiği Kinect ve yeni nesil akıllı televizyonlarda bu teknolojiyi görmüştük ama şirket iddiasında Leap'in günümüz el hareketi algılama teknolojilerinden 200 kat daha hassas olduğunu söylüyor.

Ön siparişleri şu anda açılmış olan cihazın fiyatı 69.99 dolar olarak belirtildi. Bu teknolojinin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi yok.

Aşağıda Leap için yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.