Yazılım

Chrome OS'a tekrar şans verebilirsiniz!

Chrome OS'a tekrar şans vermeniz için bazı nedenler bulunuyor işte o nedenler.


Google Chrome OS, Google tarafından geliştirilen Linux tabanlı, açık kaynak, web uygulamaları ile çalışan bir işletim sistemidir. 7 Temmuz 2009 tarihinde duyurulan Chrome OS, 15 Haziran 2011 tarihinde Chromebook ile piyasaya çıkmıştır.

1337591797_16707325.jpg

Chrome OS, 2011 yılında çıkartıldı ama Google'ın işletim sitemi herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Hem çıkışı geciken işletim sistemi, hem de tam bitmemiş hissi veriyordu, ayrıca işlevleri bakımından eksik ve yavaştı. Bu hayal kırıklığından sonra Chrome OS, çıktığından beri Google tarafından zamanla geliştiriliyor ve güncelleniyor. Bu güncellemeler işletim sistemini kullanım deneyimi açısından oldukça geliştirdi.

1337591837_chrome-os-1.jpg

Chrome OS'a tekrar şans vermeniz için bazı nedenler bulunuyor işte o nedenler:

Google'ın işletim sistemi Chrome OS'un en önemli eksilerinden biride yavaş olmasıydı. Ekrandaki çoklu dokunmatik kaydırma özelliği işlevini yavaş gerçekleştiriyordu. Ayrıca çoklu sekmelerde de ağırlık vardı. Sayfaların açılması da uzun zaman alan bu işletim sisteminin bir Windows netbook'undan daha da iyi olmadığı gözlemlendi.

1337591853_google-chrome-os.jpg

Google, gün geçtikçe yaptığı çalışmalarla bu sorunları giderdi. Yavaş olan çoklu dokunmatik özelliği hızlandırıldı. İnternette gezinme ise, artık tipik bir Windows netbook'undakinden daha iyi hale getirildi. Ayrıca Google'ın işletim sisteminin 5-6 sekmeye kadar çoklu sekme gezintisi de artık daha sorunsuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.