Yazılım

Microsoft, Metro arayüzün hikayesini anlattı!

Windows 8'de kullanıcıları ne gibi sürprizler bekliyor?


Dünyanın en değerli firmalarından Microsoft geçtiğimiz günlerde resmi blogunda yeni işletim sistemi Windows 8'in metro arayüzü hakkında geçmişten geleceğe doğru genel bir yazı sundu.

Microsoft'un büyük değişimler yaşattığı işletim sistemi Windows 8'in en son şeklini alması için genel olarak neler yapıldığından bahsetti. Windows 8 Kullanıcı Deneyimi takımının Program Yönetimi Direktörü Jensen Harris blogda yayınladığı yazısında Windows 1'den başlayarak Windows 8'e kadar olan yolculuğu anlattı. Şirketin öncelikli hedeflerinin arasında yeni yapılarının internete bağımlı bir işletim sistemi olarak ortaya çıkartmanın peşinde olduklarını söyledi. Aynı zamanda bulut teknolojisine geniş alan ayırdıklarını da dile getiren Harris,  eski Windows yapılarından uzak, dosyalar sistemi değil de cihaza hükmedilebileceğinin müjdesini veriyor.Blog'da yayınlanan, merakları gidermek için sunulan  yazıda daha önceden de size konular yardımıyla belirttiğimiz, Windows 8'in uzun pil ömrü, canlı döşemeler ve Metro arayüze gelecek hassas dokunmatik konseptten de bahsedilerek yeni Windows yapıısından, yani Windows 8'den bahsediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.