Yazılım

Bu da oldu- Adobe, Flash Player için para alıyor!

Bir bu eksikti dediğimiz Adobe, Flash player için kullanıcılardan para almaya başladı!


Dünyanın en büyük tasarım yazılımlarını üreten firma Adobe bunu da yaptı. Yıllardır milyarlarca kullanıcının vazgeçilmez yazılımı hale gelen Adobe Flash Player için para alacak bir uygulama ile geliyor.Adobe, bu sene başlayacağı bir uygulama ile Flash Player'ın "premium işlevlerini" kullanan oyunlardan lisans parası toplamayı planladığını yaptığı açıklamalarla birlikte resmen duyurdu.

1333108364_adobeflash.jpg

Yeni gelecek Premium Flash Player için Adobe firması yaptığı açıklamada, Stage3D'yi ve C/C++'da yazılan oyunları dönüştürmeye yarayan domain memory özelliğini içereceğini ve bunun performansta çok büyük etkiye sahip olacağını dile getirdi. Adobe'nin bu planını 1 Ağustos'tan itibaren devreye sokacağı ilk gelen bilgiler yer arasında. Oyun geliştirici firmalar için lisans ücretleri bir kabusa dönüşebilir! Şunu belirtmekte fayda var, Adebe AIR kullanılarak geliştirilen oyunlarda premuim işlevleri içerse bile ücret alınmayacak.

Adobe'nin neden böle bir karar aldığını tahmin etmeye çalışırsak, son zamanlarda firmanın gelir elde etmekte zorlandığını ve finansal konuda zor durumda olduğu internette yer alan dedikodular arasında idi.

*Firmanın Kasım ayında 750 kişiyi işten çıkardığını da hatırlatalım.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.