Yazılım

Çin'de üretilen bilgisayarlar virüslü mü?

Microsoft, Çinde üretilen bir çok markada virüs tespit etti!


Microsoft Çin üretimi bilgisayarlarda önceden yüklenmiş ve gizlenmiş zararlı yazılımları tespit etti. "Operation B07" olarak adlandırılan yazılımın Ağustos 2011'de başladığı belirtiliyor Sanal suç şebekesi (DCU). Microsoft dokümanlarında, Çin'de üretilen 20 tane markanın laptop ve masa üstü bilgisayarlarına önceden yüklenmiş olarak bu virüsün sızdırıldığını açığa çıkardı.

Zararlı yazılım 'Nitol' olarak da biliniyor. Nitol ilk olarak Global kontrol server'larında (C&C) saptandı. Zararlı yazılımda DDoS kullanıldığı ortaya çıktı. Nitol virüsü PC'lerden USB cihazlar ile diğer cihazlara da bulaşıyor. Microsoft konu hakkındaki araştırmalarını sürdürüyor.

1347815516_codevirus.jpg

Bilgisayar virüsü skandalı gittikçe kötü bir hal alıyor. Bu virüs skandalı 2011 yılında da olan Rustock isimli virüsü hafızalara getiriyor. Microsoft'un resmi blogundan yakın zamanda açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.