Yazılım

Dokunurken tuşları hissettiren ekran!

Tactus, Tactile Layer adını verdiği dokunmalı kullanıcı arayüzü tasarlayan bir dokunmatik katman geliştirdi.

Dokunurken tuşları hissettiren ekran!

Boston'daki 2012 SID Ekran Haftası'nda Tactus Technology, yeni nesil dokunmatik ekran teknolojilerini tanıttı. Bu yeni ekranlar gerçek anlamda şekil değiştiriyor.

1339403819_tactile-layer.jpg

Tactus, Tactile Layer adını verdiği dokunmalı kullanıcı arayüzü tasarlayan bir dokunmatik katman geliştirdi. Bu arayüz teknolojisi sayesinde düğmeler, kılavuzlar ve şekiller ekrandan yükselerek parmaklarla hissedilebiliyor.

Şirket sözcülerinden birisi yeni katmanın dünyanın ilk şekil değiştirebilen dokunmatik yüzeyi olduğunu dile getirdi. Şirket bu işlevi mikrosıvı teknolojisi ile tasarlıyor. Düğmelerin işlevi bitince, tekrar dokunmatik ekranın içine geri gömülüyor.

Tactile Layer teknolojisi düz, şeffaf, dinamik bir yüzeyden oluşuyor ve var olan bir katmanın yerini aldığı için ekrana ekstra bir kalınlık olmuyor. Tetiklendiğinde düğmelere ya da önceden belirlenmiş şekillere dönüşen bu ince katman, kullanıcılara normal bir klavye kullanıyormuş gibi hissettiriyor.

Tactus Technology'nin tasarladığı Tactile Layer, akıllı telefonlar, tabletler, e-kitap okuyucular, oyun cihazları ve araba göstergelerinde kullanılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.