Yazılım

Dropbox güvenlik sorunu çözülecek mi?

Dropbox'ın resm blogundan güvenlik problemine açıklama geldi.

Dropbox güvenlik sorunu çözülecek mi?

Geçtiğimiz bir kaç hafta içinde Dropbox kullanıcılarının e-mail adreslerinde bir spam yoğunluğu oluşmuştu. Durumun nedeni araştırıldığında da Dropbox çalışanlarından birinin e-mail adresinin hacklendiği ve bir çok kullanıcının e-mail adresinin çalındığı anlaşıldı.

resmi blogunda yaptığı açıklamalara göre çalışanın çalınan e-mail adreslerinden Dropbox bilgilerine ulaşıldığını ve spam mesajların bu yolla yayıldığını ve yeni önlemler aldıklarını belirtti. Dropbox kullanıcıları artık başka bir siteye yönlendirilerek kullanıcı adı ve şifre bilgileri girecek. Böylece aradaki köprüyle ulaşılması zorlaşacak.

1343817823_rnuejl.png.jpg

Ayrıca ilk aşamada şifre girerken geçici bir şifre cep telefonlarına gönderilecek şifreleri bu şekilde belirlenecek. Kullanıcılar spamların artmasından sonra dosyalarının güvenliklerinden dolayı oldukça endişeliydi. Dropbox tarafından güvenlik için sıkı önlemler alındı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.