Yazılım

Dropbox yeni bir anlaşmaya giriyor

Bulut depolama sistemine yeni özellikler geliyor

Dropbox yeni bir anlaşmaya giriyor

Bulut depolama sistemlerinde kendi alanında büyük bir sektör olmaya başladı. Yeni bir alan olarak kısa süre önce hayatımıza katılan bulut depolama sistemlerinin liste başlarında Dropbox geliyor. Bunların yanı sıra Google, Microsoft ya da Apple’ın da kullanıcılarına sunduğu avantajlı bulut depolama sistemleri bulunuyor.

Dropbox listedeki hızlı yükselişini sürdürmek için yeni bir anlaşmaya imza attı. Dropbox’ın Audiogalaxy’yi satın aldığı açıklandı. Audiogalaxy ile Dropbox’ın müzik yönünün daha çok gelişeceğini anlamış olduk.

1355699846_audiogalaxy620x258.jpg

Kısaca Dropbox’tan bahsedecek olursak, 1998 yılında bulut depolama çalışmalarına başlayan şirket 2012 yılında hukuksal bir dönemden geçmesi nedeniyle çalışmalarına ara vermişti. Yaklaşık 6 yıl sonra bomba gibi geri döndü.

Audiogalaxy’nin getireceği yeniliklerden bahsedecek olursak, insanların müzik zevkleriyle doğru oranta öneriler getirebilen bir sistem olacak. Yaptığınız paylaşımlar müzik zevkinizin benzer olduğu kişiler tarafından görülebilecek. Aynı zamanda siz de müzik zevkinizin aynı olduğu insanları görebileceksiniz.

1355699918_dropbox-190812.jpeg

Webb ve mobil üzerinden hizmet veren audiogalaxy Dropbox’ın kullanışlı yönlerinden bir tanesini daha geliştirmesine yardımcı olacak. Dropbox Apple,Google,Amazon gibi rakiplerine müzikte de kafa tutmaya çalışıyor. Ayrıca Dropbox’ın 100 milyonun üzerinde kullanıcısı olduğunu da burada belirtmiş olalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.