Yazılım

Easy File Locker ile dosyalarınızı gizleyin!

Dosyalarınızı gizlemek istiyorsanız Easy File Locker size kolaylık sağlayacak.

Easy File Locker ile dosyalarınızı gizleyin!

Ortak kullandığınız bilgisayarlarınızda başkasının görmesini istemediğiniz dosyalarınız ve ya klasörleriniz olabilir. Eğer sizden başkasının size ait dosya ve klasörleri görmesini istemiyorsanız bu konuda size yardımcı olacak bir program tavsiye edebilirz.

1335353124_easy.jpg

Piyasada bunun için birçok program olabilir ama Easy File Locker aralarında en ufak ve başarılı olan programlardan biri. Ayrıca kolaylık sağlayan bu program tamamen ücretsiz. Windows XP, Vista ve Windows 7 ile sorunsuz bir şekilde çalışabilen program, sadece 224 KB'lık ve ayrıca sisteminizi de neredeyse hiç yormuyor.

1335353150_easyfilelockerpassword.png

Eğer bu programı indirip kurmak istiyorsanız tek yapmanız gereken çalıştırdıktan sonra Edit menüsünden "Add File" (dosya ekle) veya "Add Folder" (klasör ekle) seçeneklerinden birini tıklamak. Daha sonra Path satırındaki üç noktaya tıklayarak kilitleyeceğiniz dosya veya klasörü seçebilirsiniz. Güvenlik seçeneklerini de yine bu pencereden işaretledikten sonra OK butonuna basabilirsiniz.

1335353169_easy-file-locker.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra  istediğiniz kombinasyonla seçmiş olduğunuz dosya veya klasörün erişilebilir, yazılabilir, silinebilir veya görülebilir olup olmayacağını seçebilirsiniz. Ayrıca System menüsünden "Set Password" ile bu klasör için şifre koruması belirleme imkanına sahipsiniz.

Hem 32 bit, hem de 64 bit'lik sürümlerinin olduğu bu programı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.