Yazılım

Elleriniz değil gözleriniz çalıştıracak

Bilgisayarınızı gözünüzle kontrol etmeniz mümkün olacak.

Elleriniz değil gözleriniz çalıştıracak

Yıllardır fare ve klavye ikilisi birbirinin ayrılmaz parçası olarak biliniyor. Kullanıcılar henüz Laptop'ları fare olmadan kullanmaya alışamamışken dokunmatik tabletlerle tanıştılar. Artık bu donanımlardan ayrılma vakti gelmiş olabilir. Şimdi Touch padler ve dokunmatik ekranlı bilgisayarlar gibi seçeneklerin yanına bir yenisi daha geliyor.

Artık ne kullandığınız cihaza nede fareye dokunacaksınız. Bundan böyle sadece göz hareketleriyle, imleci kontrol etme imkanına sahip olacaksınız.

1358079886_tobii-visual-gaze-technology-windows-8-580x325.jpg

Bir süredir Tobii isimli bir firmanın üzerinde çalıştığı ve geliştirme aşamasında olan "Tobii Gaze" projesi, geleceğin tarih değiştiren icatlarından biri olma niteliğini taşıyor. Henüz deneme aşamasında olan çalışma için bir yandan da geliştirici desteği aranıyor. 1000 dolar karşılığı edinebileceğiniz Geliştirici Kiti ile teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Yorumlar
sami
5 senedir bekledigim bir proje daha yeni haber oluyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.