Yazılım

En fazla büyüyen bilişim şirketi: TÜRKKEP

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan Bilişim 500 organizasyonunda ülkemizin en büyük 500 bilişim şirketi açıklandı. TÜRKKEP, düzenlenen Ödül Töreni’nde son bir yılda en fazla büyüyen bilişim şirketi ödülünü aldı. 2013 sonu cirosu ile

En fazla büyüyen bilişim şirketi: TÜRKKEP

Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörüleri ile dikkat çeken “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırması, “Bilişim 500 Töreni”nde açıklandı. 2014 yılı ciroları bağlamında Türkiye bilişim sektörünün ilk 500 şirketinin açıklandığı ödül töreninde; şirketlere donanım, yazılım ve hizmet gelirlerinin yanı sıra, faaliyet alanlarına göre dokuz temel alanda, Türkiye bilişim sektörüne 35 yıl emek verenler kategorisinde ve 500 Bilişim şirketi arasında ilk 10’a girenlere ödülleri verildi. Sektörde önde gelen 900’ü aşkın firmanın veri paylaşımı ile hazırlanan araştırmaya ilişkin veriler, sektörün aynası olarak kabul edilirken, bilişim şirketlerinin yanı sıra kamu ve özel sektör alımlarında bir referans olarak kullanılıyor.

Bilişim pazarı 2014’te yüzde 12,1 büyüdü ve 69,4 milyar liralık hacme ulaştı

Bilişim 500 araştırmasına göre, 2015 yılında bilgi teknolojileri pazarının yüzde 15, iletişim teknolojileri pazarının ise yüzde 11 büyümesi öngörülüyor. Törende açıklanan "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü Pazar Verileri"ne göre, Türkiye bilişim pazarı 2014 yılında yüzde 12,1 büyüdü ve 69,4 milyar liralık büyüklüğe ulaştı. Sektörün toplam büyüklüğünü, 48,9 milyar lira ile iletişim teknolojileri, 20,4 milyar lira ile bilgi teknolojileri oluşturdu. Bilişim ihracatı ise 1 milyon liranın üzerine çıktı.

E-dönüşümün öncüsü TÜRKKEP, istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor

Kayıtlı elektronik posta (KEP), e-İmza, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-Tebligat, e-Mutabakat ve e-Saklama gibi e-dönüşüm hizmetleri ve çözümlerini bütünleşik olarak tek elden sağlayabilen ülkemizin ilk ve tek güven kurumu olan TÜRKKEP, son bir yılda bilişim sektörünün en çok büyüyen şirketi oldu. 2013 sonu cirosu ile 2014 sonu cirosuna göre son bir yılda %977 artış ile ülkemizin bilişim sektöründe en fazla büyüyen şirketi olan TÜRKKEP, Bilişim 500 araştırmasında “Hizmet Sağlayıcı” kategorisinde 42. sırada, “İletişim” şirketleri kategorisinde 73. sırada, ilk 500 sıralamasında ise 282. sırada yer aldı.

Başarının sırrı, özverili bir takım çalışması

Bilişim 500 Ödül Töreni’nde son bir yılda en fazla büyüyen bilişim şirketi olarak aldıkları ödülden dolayı mutlu olduklarını belirten TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, şu bilgileri verdi: “81 ile yayılmış 150’nin üzerindeki bayilerimiz ve merkez ekibimizdeki 1.700’ün üzerinde müşteri temsilcilerimizle 70.000’in üzerinde müşterimize ulaştık. 32 bankaya, 17 kamu kurumuna, tüm telekom şirketlerine, holdinglerin neredeyse tamamına, enerji, sigorta, medya, dağıtım, inşaat ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren büyük, orta ve küçük şirketlerin çoğuna ve ayrıca Türkiye ile iş yapan pek çok yabancı şirkete hizmet sunuyoruz. 2014’te ekibimizin özverili çalışmaları sayesinde büyüme ve yaygınlaşma hedeflerimizi gerçekleştirdik. Müşteri sayımızı birkaç kat artırmak ve müşterilerimize daha kaliteli, daha hızlı ve daha yaygın hizmet vermek için 2015 yılında da büyüme, servis geliştirme ve yaygınlaşma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ” 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.