Yazılım

Evinizle konuşmanın kolay yolu!

AlertMe ile evinizi uzaktan kontrol edin!


Ev kontrolü sağlayan bulut sistemli geleceğe hoşgeldiniz. İngiliz teknoloji firmasının ürettiği bu uygulama enerji faturalarınızı ve evinizi geleceğe hazırlıyor. Iris ile yayınlanacak bu sistem bugün evinizin uzaktan kontrolü ve güvenlik sistemleri üzerinde çalışıyor.

Ev sistemlerinde umut vadeden bir gelecek çok yakınımızda ve bizleri bekliyor. AlertMe ismi verilen bu sistemin ağustos ayı sonlarında yayınlanası düşünülüyor. Bu sistem evinizin soğukluk-sıcaklığını, alarm sistemlerini, güvenlik kameralarını; tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlar vasıtasıyla kontrol etmenizi ve haberdar olmanızı sağlıyor. AlertMe CEO'su Mary Turner bu sistemin evinizi akıllı hale getirecek iyi bir çalışma olduğunu belirtiyor.

AlertMe platformu 3.sınıf uygulamalar gibi değil, çünkü multi protokol ev Wireless sistemiyle çalışıyor.  Iris sistemi kullanımı kolay ve gelişen yeni nesil cihazlarla da uyumlu çalışıyor. Fiyatı ise oldukça ulaşılabilir.

Iris temel olarak 3 kısımdan oluşuyor, bunlardan biri güvenlik (179$). Metin mesajı, arama ya da e-mail olarak alarmları almanızı sağlıyor. Hareket sensörü sayesinde kapı ve pencerelerdeki değişimler güvenlik konusunda alarm verirken, çocuklar okuldan gelmiş mi sorusuna da cevap bulabiliyorsunuz.

İkinci sistem Rahatlık ve kontrol (179$). Bu sistem evinizin enerji kaynaklarını ve ısısını düzenler. Termostat yardımıyla kontrol edilen sistem geçmiş enerji kullanımlarınızı ya da tasarruf ettiğiniz miktarı gösterir.

Üçüncüsü ise Akıllı kontrol (299$). Bu sistem ilk ikisini bir arada bulundurur. Hareket sensörü, akıllı termostat ve kapı-pencere kontrolü gibi bütün sistemi bünyesinde barındırır. Ev sahipleri akıllı telefonlarına sistemi kolayca entegre edebilir. Bu sistem hayatınızı kolaylaştırmaya geliyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.