'GIGABYTE Z77' ile 'Dünya OverClock Rekoru' kırıldı!

OverClock'da yeni bir dünya rekoru kırılmış oldu!

'GIGABYTE Z77' ile 'Dünya OverClock Rekoru' kırıldı!

Hatırlayacak olursanız Intel’in yeni Ivy Bridge işlemcileriyle ile uyguladığı ambargo süresi yavaş yavaş kalkıyor. Bu ambargos süresinin kalkması ile birlikte ilk test sonuçları da boy göstermeye başladı.

İntel'in yeni işlemcilerinin boy göstermesiyle birlikte gelenek bozulmadı ve bir çok OverClock testi de birlikte geldi. Yeni işlemcilerle ilgili yapılan OverClock'ların ardından geçtiğimiz gün yani 24 Nisan günü GIGABYTE anakartla bir dünya rekoruna imza atıldı. Bu rekor anlayacağınız üzre yeni bir O/C rekoru idi.

GIGABYTE’ın Z77 yongalı anakart modeli ile gerçekleştirilen bu testte 7 Ghz'lık bir frekans saat hızına şahit olundu. Bu test azot soğutmalı bir ortamda kontrollü bir şekilde gerçekleştirildi.

1335519435_gigabyte.png
GIGABYTE Z77X-UD3H ve 7970OC GPU kullanarak yapılan overclock denemeleri ile kart 3DMark03 ve 3DMark05 skorlarının yanı sıra wPrime 32m ve wPrime 1024m skorlarıyla da dünya rekoru kırılmış durumda. Yepyeni anakart ve işlemciler piyasaya sürüldüklerinde, yeni yapılacak O/C'lerin bu başarayı geçmesi bekleniyor...

*Orta ve başlangıç seviye bilgisayar kullanıcıları için OverClock işlemlerinin hiçbirisini önermiyoruz!