Yeni logoya Microsoft da alışamadı

Yaşanan bu olay, Windows'un yeni logosuna Microsoft'un bile ısınamadığını gösteriyor.

Yeni logoya Microsoft da alışamadı

Şubat ayında Windows'un yeni logosunu tanıtan Microsoft, Windows 8 Yayın Önizlemesi tanıtımı sırasında kullanılan slaytlarda yeni logoyu değil şu an kullandığı dalgalı pencereler logosunu kullanınca kafaları karıştırdı.

Bu hatayı fark eden birinin Resmi Windows 8 Build Twitter sayfasında, Microsoft'un eski logoya mı dönüş yaptığını sormasının üzerine Microsoft "slaytta yapılmış ufak bir hata. pardon" cevabını verdi.

Yeni Windows 8 logosu, Pentagram adlı bir tasarım firmasıyla işbirliği içerisinde geliştirilmişti ve ortaya çıktığı ilk günden beri Windows fanlarını iki kutba ayırdı. Microsoft, yeni logo ile daha "pencereye benzer" bir görünüm sağlamak istediklerini açıklamıştı. Windows Kullanıcı Deneyimi Baş Müdürü, Sam Moreau, Şubat ayında yeni logo ile ilgili şu sözleri kaydetmişti: "Microsoft ve Windows, kendi perspektiflerini bulmaları için teknolojiyi insanların eline sunuyor. Ve yeni logonun da tam olarak anlattığı bu. Yeniden tasarlamayı azalttık ve Windows'u gerçek anlamına, köklerine döndürmek için çalıştık. Windows logosunu tam da bunun için tasarladık; bir pencereye benzetmek için."

Microsoft bile alışamadı!