Google Android kullanıcıları için beklenen müjdeyi verdi

Teknoloji devi Google tarafından yapılan açıklamaya göre, dün itibariyle Pixel marka cihazlar için Android 13 güncellemesi resmen başladı.

Google Android kullanıcıları için beklenen müjdeyi verdi

Mobil cihazların en önemli özelliği olan işletim sistemleri, aynı zamanda kullanıcılar tarafından da en çok takip edilen konuların başında geliyor. Özellikle Android kullanıcıların çoğu zaman en çok merak ettiği konu: “Benim telefonum Android xx sürümünü destekleyecek mi” sorusudur. İşte Google tarafından yapılan son açıklama, bu konunun bir kez daha gündeme gelmesine neden oldu.

Teknoloji devinin Mayıs ayında düzenlediği konferansla resmen tanıttığı Android işletim sisteminin son sürümü Android 13, dün itibariyle Pixel modelleri için resmen servis edilmeye başlandı. Buna göre eğer Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a modellerinden birine sahipseniz siz de Android 13 sürümüne terfi edebilirsiniz.

Google Android kullanıcıları için beklenen müjdeyi verdi

Öte yandan Google yaptığı açıklamada, Samsung, Xiaomi, Motorola, Realme, Oppo, OnePlus, HMD, Sony, Asus ve daha pek çok üreticinin daha akıllı cihazlarını Android 13 sürümüne yükseltmek için çalışmalara devam ettiğini duyurdu.

Zaten Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süre önce yaptığı açıklamayla amiral gemisi modelleri için Android 13 çalışmalarında sona geldiğini ve Eylül ayı içerisinde ilk güncellemelerin servis edilmeye başlanacağını duyurmuştu. Diğer markaların da yine 2022 yılı bitmeden güncelleme işini tamamlaması bekleniyor.