Yazılım

Google Chrome 60 çıktı!

Google, popüler internet tarayıcısı Chrome'un yeni sürümünü yayınladı. Chrome 60 ile gelen yenilikler haberimizde.

Google Chrome 60 çıktı!

Google Chrome'un 60 sürümü, uzun zamandır beklenen Touch Bar desteğiyle macOS için güncellendi. Chrome 60 ayrıca, Ödeme Talebi API'ı ve güncellenmiş Kimlik Bilgisi Yönetimi API'ı da dahil olmak üzere geliştirici odaklı bir dizi özellik ile geliyor.

Kullanıcılar menü çubuğunda; Görünüm > Dokunmatik Çubuğu Özelleştir seçeneğine ilerleyerek Dokunma Çubuğu düzenini değiştirebiliyor. Tabii bu özelliği kullanabilmek için Touch Bar destekli MacBook'a sahip olmanız gerekiyor.

Chrome 60 ile gelen CSS font-display özelliği ve CSS @ font-face tanımlayıcı siteler tarafından daha hızlı yazı tipi yüklenmesine izin veriyor.

Kimlik Bilgisi Yönetimi API'ı ise; geliştiricilerin kullanıcı şifrelerini doğrudan gönderdikleri haliyle uygulamak için daha basit bir yapıya sahip oldu.

Son olarak Chrome 60 sürümü ile bir dizi güvenlik açığının kapatıldığını ve performans iyileştirmeleri yapıldığını belirtelim. Chrome 60 güncellemesini , Üç nokta > Yardım > Google Chrome Hakkında bölümünden yükleyebilirsiniz.

1501053702_chrome-60.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.