Yazılım

Paint için yolun sonu göründü!

Microsoft, 1985 yılından beri desteklediği Paint uygulamasının fişini çektiğini açıkladı. Peki, Paint uygulamasına olan destek ne zaman bitecek?

Paint için yolun sonu göründü!

Windows 1.0 sürümü ile 1985 yılında hayatımıza giren çizim uygulaması Paint, 7'den 70'e hitap eden çizim araçları ile kültleşen uygulamalar arasında yer almayı başarmıştı. Windows 10'da da yer alan Paint, yeni güncelleme ile artık Windows'un bünyesinden çıkıyor.

--> 

32 yaşındaki Paint, sonbahar aylarında indirime sunulacak olan ikininci Windows 10 Creators Update ile sistemden kaldırılacak. Paint, bu güncelleme ile yerini daha gelişmiş çizim araçları sunan ve modern bir tasarıma sahip olan Paint 3D uygulamasına bırakacak. 

Sonbahar Windows 10 Creators Update'i yüklemeyenler ise Paint'i kullanmaya devam edebilecek. Ancak Paint'teki hatalar ve güvenlik açıkları için herhangi bir güncellemenin gelmeyeceğini belirtelim.

1500963033_paint-3d-preview-100689917-orig.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.