Yazılım

Google Chrome için sevindiren haber geldi

Teknoloji devi, internet tarayıcısı Google Chrome için müjdeli haberi verdi. Chrome için güncellemeler artık daha hızlı ve sık yayınlanacak.

Google Chrome için sevindiren haber geldi

Google, internet tarayıcısı Chrome için kararlılık, güvenlik veya hız ile ilgili yeni güncellemelerini genellikle altı haftada bir yayınlıyordu. Ancak internet devi, 2021'in 3. çeyreğinde Chrome 94 ile başlayarak bu güncellemelerini altı yerine dört haftada bir yayınlayacağını açıkladı. Yani Chrome'a güncellemeler daha hızlı gelecek ve yenilikler daha sık sunulacak.

Bu dört haftalık güncelleme döngüsü, kullanıcıya sürekli yeni özellikler ile yepyeni deneyimler sunacak. Google ayrıca sekiz haftada bir olmak üzere Genişletilmiş Kararlılık güncellemesi de yayınlayacak. Bu güncellemeler ise güvenlik ve stabilite odaklı olacak.

Google'ın açıklamasına göre; Genişletilmiş Kararlılık güncellemesi Chrome'un beta sürümüne iki haftada bir gelecek. Ancak nihai sürüme ulaşması sekiz haftayı bulacak.

Google'ın RAM tüketimi hakkında açıklama yapmaması maalesef ki herkesi üzüyor. Dünyanın en çok RAM tüketen tarayıcısı konumunda olan Chrome, güncellemelerin daha sık yayınlanması ile bu sorunun üstesinden de gelecek gibi görünüyor.

En çok tercih edilen tarayıcı konumunda olan Chrome'un; Windows ve macOS'in yanında iOS ve Android'de de yenilikler sunmaya devam edeceği belirtiliyor. Ancak mobil uygulamalara ne gibi özelliklerin geleceği henüz açıklanmadı.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Google Chrome en iyi i5 işlemcili bilgisayarlarda çalışıyor. Test ettim. Ancak raminiz min 4 GB ve üzeri olmak zorunda.
Cevapla
yakup
chrome daha önce kullanıyordum ve yaşadığm sorundan dolayı bıraktım opera kullanıyom tavsiyemdir
Cevapla
Şükrü
Birkaç gündür microsoft edge nedense chromeden daha hızlı çalışıyor
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Chrome yüz taramasiyla açılsaydi. Dizüstü bilgisayarlar da webcam var bu webcam yüzümüzü tarayıp bana ait kısım aktiflesirdi. Sohbet yazılımları da böyle olabilir di. Google meet gibi
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
İnternet tarayıcısı na yetişkin çocuk ve zihinsel engelli modları getirilse ne iyi olur du. Çocuk modu yaş girilince yaşa göre ayarlanmış tarayıcı ayarı çalışsın. Yetişkin modu ve zihinsel engelli modu olsaydı dünyayı sallardi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.